Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Karaman’daki Çokça Amaçlı Spor Salonu’nun açılışında konuştu Açıklaması

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Önümüzde yeni hedefler ve Türkiye yüzyılı var. Bu potansiyeli geliştirecek olan üstelik bu ülkenin umudu gençleridir. Buna daima inandık ve güvendik. Nezaret adına üstelik onlarla bu arada olmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Kasapoğlu, benzeri dizi musahabe ve açılışı yapılacak yatırımlar amacıyla geldiği Karaman’birlikte evvel namına DÜRÜST Öğür Karaman İl Başkanlığı’nı mülakat etti.

Ardından Karaman Çokça Amaçlı Spor Salonu’nun açılış törenine katılan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu pir eserin bilcümle imkanlarıyla ilkin gençler başlamak üzere birlik Karamanlılara doğru olmasını diledi.

Bu tesisin, mahmul mahmul hizmet vereceğini rapor fail Kasapoğlu, “Diyoruz ya hizmet siyaseti, tendürüst odaklı siyasa, aha Türkiye’nin en güzel hizmetlerinden biri. Türkiye’nin beherglas yanında binlerce çalışmamız var. Milletimiz üzere hazfetmek ve im ortaya koymaktan daha cesim bire bir işimiz yok. Birileri spekülasyonlarla, yalanla uğraşadursun. Bizler milletimizden aldığımız güçle, inandığımız yolda gelişigüzel koşmaya, elan vazıh yarınlara yürümeye devam edeceğiz.” diyerek konuştu.

Kasapoğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın faal liderliği ve engin vizyonuyla, her alanda olduğu kadar toyluk ve spor alanında dahi tarihi aynı süreci yaşadıklarını belirtti.

Açılışın arkası sıra gençlerle buluşacaklarını ve yükselen eskimemiş statta incelemelerde bulunacaklarını nâkil Kasapoğlu, “Bu salonun içerisinde judo, cimnastik, tekvando, güreş, wushu, kungfu ve yumruk oyunu antrenman salonları var. Kılıç Oyunu üzere hususi salonlar var. Bahçesinde, müsabakaların yapılacağı bire bir kusma kusma pisti var. Vatandaşların ve gençlerimizin, günün herhangi bir saatinde sportif anlamda elektrik gösterecekleri, sosyal anlamda etkinlik gerçekleştirecekleri dallı güllü benzeri enfrastrüktür var.” ifadesini kullandı.

“Tığ bu ülkeyi büyütmenin ve geliştirmenin mücadelesini veriyoruz”

Türkiye’deki toyluk merkezleri sayısına üstelik değinen Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Göreve geldiğimizde ihtimal 10 pare cahillik merkezi yoktu. Demin 500 bilgisizlik merkezi var. Karaman’de 4 Cahillik Ofisi var. Karaman’ın bilgisizlik merkezi sıfır tıpkısı ilçesi kalamayacak. Karaman akıbet 20 yılda yabansı aynı dönüşüm gerçekleştirdi. Tığ bu ülkeyi büyütmenin ve geliştirmenin mücadelesini veriyoruz. Karaman’bile 20 sene önceki 481 olan sporcu sayısı, zaman 48 bin. Neredeyse yüz tekmil kalık. Bu sükse Türkiye’nin başarısıdır. Bu sükse Karamanlı hemşehrilerimizin başarısıdır. Karaman’de yetişen çoluk çocuk, akıbet 3 yılda 17 farklı branşta 207 ulusal ve arsıulusal mertebe elde etti. Hep 60 sporcumuz eke bayrağımızı göndere çektirmek için dünyada mücadele veriyor. Bu rakamlar mahdut değil. Bunlar inanmışlığın ve adanmışlığın sonucudur.”

Kasapoğlu, Türkiye’nin artık yıldırı meselesini çözdüğünü, kullanılmamış ufuklara posta düzlük bir süreçte kayran aldığını dile getirdi.

Türkiye’nin bahtının münhal, ufkunun açık ve hedeflerinin şişman olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Önümüzde yeni hedefler ve Türkiye yüzyılı var. Bu potansiyeli geliştirecek olan üstelik bu ülkenin umudu gençleridir. Buna sabah akşam inandık ve güvendik. Nezaret olarak dahi onlarla bu arada olmaya bitmeme edeceğiz. Ülkemizin yekpare gençlerinin ihtiyaçlarını almak ve hayallerini tavlandırmak önemli bir ağırbaşlılık. Karaman’da benzeri yanda yükselen yeni projelerimiz ve eserlerimiz var. Yeni projelerimizin müjdesini dahi ilerleyici zamanlarda vereceğiz. Bu tesisleri komple dolu kullanın. Sporla, sanatla, kültürle, teknolojiyle, edebiyatla ilgilenin. Biz birlikte bugüne kadar olduğu üzere tamam imkanları sizlerin emrine amade kılmaya bitmeme edeceğiz. 20 yıl esbak hayallerin tekerlek teker gerçeğe dönüştüğünü görüyoruz. O zamanlar bırakın bu devasa eserleri ortaya koymayı, Türkiye’nin anne meselelerine dahi hal üretemeyen bire bir dalavere anlayışıyla alın karşıyaydık.”

Konuşmaların ardından Kasapoğlu ve beraberindeki astronomi, Çok Gayeli Spor Salonu’nun açılışını kurdele keserek gerçekleştirdi.

Açılış törenine, Ilbay Tuncay Akkoyun, AK Fırka Karaman Milletvekilleri Selman Oğuzhan Işaret ve Recep Şeker Hastalığı, Belediye Reisi Cenk Sahtekâr, kat müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Ardından Kazımkarabekir Mahalle Taze Ofisi’nin açılışını gerçekleştiren Kasapoğlu, Kullanılmamış Şehir Stadyumu’nda incelemelerde bulunarak yetkililerden vukuf aldı.

Bakan Kasapoğlu, incelemelerin arkası sıra kentteki sportmen ve gençlerle buluşacak.

Share: