Diyarbakır yerel haberleri | Diyarbakır’da “Itlak evleri” hususi gereksinimli bireylere kan oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hayatlarını hususi gereksinimli çocuklarına adayan ailelere yönelik kurduğu “Koyuverme evleri” sayesinde ana ve babalar kendilerine fasıla şerh imkanına kavuştu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Toplumsal Hizmetler Ofis Başkanlığınca Yenişehir ve Kayapınar ilçelerinde kurulan “Yatısız Hizmet Merkezi Mola Evi” engelli ve otizmli çocuklara bakım veriyor. Şekil, hem temel ve babalara nefes aldırıyor hem de ahenktar ve eğitici etkinliklerle çocukların zatî gelişimine katkıda bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin özel gereksinimli bireylere eş ve onlara daima adına hizmet vermekle işyar olan ebeveynlerin toplumsal hayata katılımını, keyif kurumlarında, ayrıksı kamu kurumlarındaki gelişim ve işlemlerini yürütmeleri üzere kurduğu “Hususi Gereksinimli Bireylere Yatısız Bakım Merkezi Mola Evleri”nde eksper eğitmenler görev yapıyor.

Mola evinde üç eğitim sınıfı, etkinlik odası, baziçe odası, tatil odası ve yemekhane bulunuyor. Merkezde antrparantez ebeveynlere ücretsiz ruh bilimsel bindi birlikte veriliyor. Antrparantez mola evine pusat yaptıran ailelere ücretsiz servis hizmeti dahi sunuluyor. Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde haziran ayında hizmete açılan itlak evinde kayıtlı 112 mânialı bireye hizmet veriliyor. – DİYARBAKIR

Share: