Diyarbakır’da iri zaferin 100. sene dönümü coşkuyla kutlandı

Diyarbakır’da, balaban önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun, 26 Temmuz 1922’de başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırdığı Balaban Saldırı ve Başkumandanlık Kayran Muharebesi’nin 100. yıl dönümü, helikopter ve el oyunları gösterisiyle kutlandı.

Diyarbakır’da, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100’üncü sene dönümü kutlamaları Yenişehir ilçesinde mevcut Anıt Park’ta planlı merasim, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra bayraklar göndere çekildi. Peşi Sıra valilik konutunda Vali Ulvi İhsan Su ve 7. Kolordu Komutanı Ferik Yılmayan Saika, davetlilerle bayramlaştı.

Bayramlaşmanın ardından il konutu uğrunda şiirler okundu, halk oyunları gösterisi düzenlendi. Izlence, merasim birliklerinin geçişi ve helikopter gösterisiyle serencam buldu.

Programa, Ilbay ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mualla İhsan Su’nun beraberinde 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmayan Sebep, YANLIŞSIZ Parti Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, kaymakamlar, çalım ve daire amirleriyle vatandaşlar katıldı. – DİYARBAKIR

Share: