Diyarbakır’da velet nöbetine katılan asıl, dağda olan yetim iki evladına seslendi

Diyarbakır’da evlat nöbetine katılan temel, dağda olan babasız iki evladına seslendi

HDP Diyarbakır ülke başkanlığı önüne gelen ana, dağda olan iki evladına seslendi

DİYARBAKIR – Gaziantep’ten HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önüne gelen 304’üncü ev esas Hadice Demir, yurt eylemine katılarak dağda olan iki babasız evladına tasdik olma çağrısında bulundu.

Çocuklarının bölücü yıldırı örgütü PKK mensupları marifetiyle kaçırıldığı iddiasıyla 3 Ilkgüz 2019’da ayrımlı kentlerden Diyarbakır’a mevrut ailelerin HDP İl binası uğrunda başlattıkları habitat eylemi bin 95’inci gününde.

Gaziantep’in Nizip ilçesinden gelen Hadice Çıpa, 304’üncü familya namına velet nöbetine katıldı. Nizip ilçesinde 2016 yılında inşaatta çalışmaya revan ve şu anda 30 yaşındaki Mehmet ve 24 yaşındaki oğlu Yakup üzere yurt eylemine katılan gözü buğulu ana, evlatlarına gelmeleri için çağrıda bulundu.

Basın mensuplarına açıklamalarda kâin Hadice Çıpa, oğulları Mehmet ile Yakup üzere Nizip’ten geldiğini söyledi. Çipo, “İşe diyerek çıktılar, oradan gittiler. İkisi beraberdi, bilgi alamadık ve babaları yok. Kimseleri bulunmayan ki peşlerine düşsün. Köle bir tane başıma yola çıkıp buraya geldim. İnşallah gelirler. Beni görüyorsanız artık gelin, yeter. Çocuklarımı kandırıp götürdüler” ifadelerinde bulundu.

Gözü yaşlı esas, matbuat açıklamasından sonraları evlatlarının fotoğrafını alarak yurt eylemine dahil oldu. Aileler, PKK ve HDP lehine sloganlar attı. Aileler, 3 Ilkgüz’de dördüncü yıla girecek olmalarıyla Türkiye’ye destek için çağrıda bulundu.Share: