DOĞRU Parti Umumi Komutan Yardımcısı Keder, Tokat’ta konuştu

YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Acı, “DOĞRU Tümen, yeniden milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, içtimai göz projesi ile göstermiştir.

Muhalefetin burada de bindi olmadığı kadar bu projeyi kıskanarak mâni olmaya çalıştığını görüyoruz.” dedi.

Zehir, Tokat Hıdırlık Toplumsal Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Tokat Hava Meydanı’nın Tokat’ı tıpkı peş lige çıkardığını görmekten nazik sevinme duyduklarını söyledi. Bu hizmetin DÜRÜST Tümen’ye ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a yıldız olduğunu vurgulayan Ateş, Tokat’ın bunu adalet ettiğini dile getirdi.

Içtimai hane projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Yara, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin gelişigüzel yerinde yoğun çalkantı doğurdu. Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın TOKİ ile yaptığı haddinden fazla eke aynı proje. İnsanlarımızın bu meselesini çözme noktasında etap attığımız kabilinden tıpkı zamanda, tezelden geçmiş önemsiz çıkmayanların basamak sahibi olması amacıyla faaliyet yapacağız. YANLIŞSIZ Fırka yine milletin umudu oldu, ümidi oldu. DÜRÜST Öğür, esasen milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere hal ürettiğini, içtimai bölük projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada dahi destek olmadığı kabil bu projeyi kıskanarak duvar olmaya çalıştığını görüyoruz. Gâh hastalıklı, ‘Destekliyoruz’ açıklamaları olsa dahi eğin taraftan insanların aklını bulandıracak bazı hamleler yaptığını görüyoruz. Alelhusus fiyatlar ile ilgili muhalefetin dezenformasyona gittiğini görüyoruz. TOKİ, bugüne büyüklüğünde 1 milyon 200 bine mümasil göz üretmiştir.”

CHP Genel Başkanı’nın bir iki gün eski demecinde 40 ilde seçime girmeyeceklerini, eş liste yapacaklarını, kendilerinin dahi eş listeye karışma olacaklarına dayalı ifadesi olduğunu anlatan Dokunaklı, “Tıpkı siyasal parti, özellikle Türkiye’nin ikinci partisi olan, ‘Ben iktidara namzetim’ diyen benzeri politik partinin Türkiye’nin 40 ilinde ‘Ben yokum’ demesi bir sefer itiraftır. ‘Ben yokum’ itirafıdır. ‘Ben Türkiye’nin yarısında tümen adına yokum’. Bu ‘Yokum’ itirafı, 2023 seçimlerini kaybettikten bilahare resmi yerine namevcut oluşa dönecektir. Cumhuriyet Altını El Partisi bu mantıkla tarihe karışmakla alın karşıyadır.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhuriyet Altını El Partisi Umumi Başkanı’nın kendisinin bile intihap bölgesi olan İzmir’üstelik milletvekilleri kampında haddinden fazla kesin şekilde parti kurmaylarına, uray başkanlarına, milletvekillerine, “Bazılarınızın sesi on paralık çıkmıyor. Bazılarınız bana engel veriyor. Daha Çok sesiniz çıksın. Benimle misiniz? Yanımda mısınız?” gibi tıpkı çağrısı olduğunu tamlayan Acı, şunları kaydetti:

“Ayrımsız kere bu boyut Umumi Komutan amacıyla acziyet göstergesidir. Bir umumi başkanın öz partililerine, ‘Benimle misiniz?’ diye bire bir istifham yöneltmesi, kendisinin acizliğini gösterir ama burada bizim göz açımız noktasında 2 artı 6’lı masanın 2 Ekim’bile toplantısı var. 2 Ekim’deki toplantıda herhalde cumhurbaşkanlığı adaylığı ile dayalı benzeri süreç ortaya koymaları gerekir. Kılıçdaroğlu’nun kişi milletvekilleri, şehremaneti başkanlarıyla toplantısında yaptığı çağrıya verilmiş cevaplara baktığımızda, 2 fazlalık 6’lı masanın tek iradesinin Cumhuriyet Altını El Partisi vasıtasıyla karşılığının olmadığı, Cumhuriyet Halk Partisinin 2 artı 6’lı masanın iradesini önemsemediğini gösteren bire bir noktadır. Bizim yorum yapmamızdan artış 2 artı 6’lı masadaki umumi başkanların ne istimara yapacakları çok elan oylumlu. Ana onların yorumlarının ne olacağını kamuoyunun zül ettiğini düşünüyoruz. Bizim rotamız belli, kaptanımız galiba. Güvertemizde milyonlarca aktörümüz var. İnşallah ülkemizi bu noktaya getirdiysek, 2023’den sonradan Türkiye’nin 100. yılı olacağını düşündüğümüz o dönemde bu kadrolar Türkiye’yi müstahak olduğu elan dal noktaya getirecektir. İnşallah 2023’te Türkiye’nin 100. yılı başlayacaktır.”

Daha bilahare DÜRÜST Öğür İl Başkanlığı tarafından 25 Mart’ta açılan Tokat Hava Meydanı ile ilişik foto yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Çığlık’ın beraberinde SELIM Tümen Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu ile SELIM Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir yoluyla verildi.

Share: