DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Keskin, Tokat’ta konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcısı Hamza Kırıcı, “SELIM Fırka, yine milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, sosyal göz projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada üstelik bindi olmadığı kabilinden bu projeyi kıskanarak beis olmaya çalıştığını görüyoruz.” dedi.

Çığlık, Tokat Hıdırlık Içtimai Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Tokat Havalimanı’nın Tokat’ı aynı dal lige çıkardığını görmekten nazik memnuniyet duyduklarını söyledi. Bu hizmetin DOĞRU Tümen’ye ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a şans olduğunu vurgulayan Kırıcı, Tokat’ın bunu adalet ettiğini dile getirdi.

Toplumsal göz projesi karşı değerlendirmelerde bulunan Keskin, şöyle bitmeme etti:

” Türkiye’nin gelişigüzel durumunda pahal coşku doğurdu. Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın TOKİ ile yaptığı haddinden fazla önemli bire bir proje. İnsanlarımızın bu meselesini nakız noktasında girişim attığımız kadar aynı zamanda, birden önce kurada çıkmayanların bölük sahibi olması için düzentileme yapacağız. DÜRÜST Tümen tekrar milletin umudu oldu, ümidi oldu. DOĞRU Fırka, gene milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, içtimai bölük projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada dahi destek olmadığı üzere bu projeyi kıskanarak bariyer olmaya çalıştığını görüyoruz. Ara Sıra zayıf, ‘Destekliyoruz’ açıklamaları olsa üstelik peş taraftan insanların aklını bulandıracak bazen hamleler yaptığını görüyoruz. Özellikle fiyatlar ile ilişkin muhalefetin dezenformasyona gittiğini görüyoruz. TOKİ, bugüne büyüklüğünde 1 milyon 200 bine yakın göz üretmiştir.”

CHP Umumi Başkanı’nın bir iki gün esbak demecinde 40 ilde seçime girmeyeceklerini, kuma çizelge yapacaklarını, kendilerinin de ortak listeye karışma olacaklarına dayalı ifadesi olduğunu anlatan Dokunaklı, “Bire Bir siyasi parti, özellikle Türkiye’nin ikinci partisi olan, ‘Ben iktidara namzetim’ diyen bire bir siyasi partinin Türkiye’nin 40 ilinde ‘Ben yokum’ demesi ayrımsız posta itiraftır. ‘Ben yokum’ itirafıdır. ‘Ben Türkiye’nin yarısında fırka kendisine yokum’. Bu ‘Yokum’ itirafı, 2023 seçimlerini kaybettikten sonradan resmi olarak yok oluşa dönecektir. Cumhuriyet El Partisi bu mantıkla tarihe karışmakla karşı karşıyadır.” diye konuştu.

Cumhuriyet Altını El Partisi Genel Başkanı’nın kendisinin de seçim bölgesi olan İzmir’da milletvekilleri kampında haddinden fazla kemiksiz şekilde öğür kurmaylarına, uray başkanlarına, milletvekillerine, “Bazılarınızın sesi tek çıkmıyor. Bazılarınız bana kötülük veriyor. Imdi sesiniz çıksın. Benimle misiniz? Yanımda mısınız?” kabilinden aynı çağrısı olduğunu tamlayan Kötü, şunları kaydetti:

“Ayrımsız kat bu format Genel Komutan için acziyet göstergesidir. Benzeri genel başkanın kendi partililerine, ‘Benimle misiniz?’ diye niteleyerek tıpkısı soru yöneltmesi, kendisinin acizliğini gösterir amma burada bizim göz açımız noktasında 2 fazlalık 6’lı masanın 2 Ekim’dahi toplantısı var. 2 Ekim’deki toplantıda herhalde cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakalı aynı proses ortaya koymaları gerekir. Kılıçdaroğlu’nun kişi milletvekilleri, uray başkanlarıyla toplantısında yaptığı çağrıya verilmiş cevaplara baktığımızda, 2 zait 6’lı masanın tek iradesinin Cumhuriyet Altını El Partisi yoluyla karşılığının olmadığı, Cumhuriyet Altını Ahali Partisinin 2 fazlalık 6’lı masanın iradesini önemsemediğini gösteren benzeri noktadır. Bizim kıymetlendirme yapmamızdan tekessür 2 zait 6’lı masadaki genel başkanların ne yorum yapacakları çok elan kocaman. Ana onların yorumlarının hangi olacağını kamuoyunun nikbet ettiğini düşünüyoruz. Bizim rotamız anlaşılan, kaptanımız galiba. Güvertemizde milyonlarca aktörümüz var. İnşallah ülkemizi bu noktaya getirdiysek, 2023’den sonradan Türkiye’nin 100. yılı olacağını düşündüğümüz o dönemde bu kadrolar Türkiye’yi müstahak olduğu henüz üst noktaya getirecektir. İnşallah 2023’te Türkiye’nin 100. yılı başlayacaktır.”

Daha bilahare DOĞRU Tümen İl Başkanlığı tarafından 25 Mart’ta açılan Tokat Havalimanı ile ait ışık yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Elem’ın yanında SELIM Fırka Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu ile SELIM Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir eliyle verildi.

Share: