Doğu’da içtimai konut projesi için başvurular sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunma büyük içtimai basamak projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’da vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’da, sosyal konut projesine e-Heybet üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabahın erken saatlerinde evraklarını ayrılmak için Ahali Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını boşamak ve bilgi ahzetmek isteyenler banka şubelerinde çokluk oluşturdu

Zinde kategorisinden ev için başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Bahir, AA muhabirine, karı sahibi olmayı çok istediğini belirterek “İnşallah familya menfaat. Genç adına konut projesine sevindik, bizim kadar çoluk çocuk üzere koskocaman vesile. Koşullar haddinden fazla fena hâlde. Canlı olduğumuz üzere bizlere basitçe ve evleviyet sağlandı, haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Emekli Müstenit Özgözen dahi sülale sahibi gelmek isteyenlerin bankalarda yoğunluk oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde konut amacıyla başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya çok sevindi, inşallah aile sahibi oluruz. Ev sahibi olma şartları bana bakarak akıllıca. Şu zaman apayrı yöntemle ev almaya bunaltıcı yetmiyor, karı fiyatları haddinden fazla efdal olduğundan TOKİ dışında aile almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkürname ederim. Allah razı olsun.” diyerek konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Cenup de içtimai ev projesine çokça sevindiklerini dile getirerek “Baba oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda aile vermez, evler adeta müft. TOKİ’in evleri birinci sınıf ve süper. Ortalık şartlarında hiç kimesne bambaşka cins müteahhitlerden sülale alamaz zira fiyatlar haddinden fazla faziletkâr.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Tanrı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar gerçeklik ihtiyaçlılara nasip olur.” dedi.

Ardahan

Sosyal hane projesi, Ardahan’de de alçak kâm gördü.

E-Celal üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, sabahleyin saatlerinde referans için vacip evraklarını isnat etmek için Halk Bankası ve Ekincilik Bankası şubelerine geldi.

Ekincilik Bankası Ardahan Idarehane Müdürü Şefika Akaret, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması üzere görevlilerin titizlikle çalışma yürüttüğünü tabir etti.

Vatandaşlardan Tanju Çalıştırıcı de devletin ocak sahibi kalkışmak için kendilerine güzelce imkan sunduğunu belirterek “Şu ana kadar kiradaydım. İnşallah bundan sonra zat evim olur.” diye niteleyerek konuştu.

Tunceli

Tunceli’dahi üstelik toplumsal göz projesine başvurular sürüyor.

E-Heybet üzerinden referans imkanı olmayanlar, er saatlerde vezneci şubelerinin önüne geldi.

El Bankası ve Ekincilik Bankası şubelerinde kükremek oluşturanlar, evraklarını teyit ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 bölük mensur edilecek.

Ağrı

Ağrı’dahi üstelik sosyal basamak projesine başvurular devam ediyor.

E-Kerem üzerinden referans imkanı bulamayanlar, sabahın er saatlerinde bankaların uğrunda çokluk oluşturdu.

Başvuru açmak talip vatandaşlar su zımnında çizin çizin banka şubelerine alınıyor.Share: