Donald Trump’ın malikanesi basan FBI’ın nükleer silahlarla ait adsız vesaik aradığı öne sürüldü

Bozuk BENDE Başkanı Donald Trump’ın Florida’birlikte kâin Mar-a-Lago malikanesi, 8 Ağustos sabahı FBI ajanları eliyle düzenlenen baskınla aranmıştı.

NÜKLEER SİLAHLARLA İLGİLİ GİZLİ VESAIK ARANMIŞ

Washington Post’un, soruşturmadan bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, yetkililerin yanlış kesimlerin eline geçme üstüne dip keder duyduğu çekirdeksel silahlarla ilişkin adsız vukuf içeren belgelerin Trump’ın malikanesinde olduğuna inandıkları belirtildi.

TRUMP, “DUBARA” YERINE NİTELENDİRDİ

Haberde, ilişik kaynakların, FBI ajanlarının alelhusus hangi tür bilgelik içeren vesaik aradığı, bilgileri mevcut bahis konusu nükleer silahların ÇAKER’ye veya apayrı uluslara ait olup olmadığı ya da Trump’ın evinde yapılan aramada bu konuda gelişigüzel belge bulunup bulunmadığı hususunda incelik vermediği aktarıldı.

Trump’ın ise çıkan haberlere müteveccih bu sabah yaptığı açıklamasında, nükleer cebe meselesini bire bir “aldatmaca” olarak nitelendirdiği ve FBI’yı böyle bir şeyin olduğunu gösterecek rastgele hikmet sunmadan “iddia yerleştirmekle” suçladığı kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Trump’ın Florida’de kâin Mar-a-Lago malikanesi, 8 Ağustos sabahı FBI ajanları aracılığıyla düzenlenen baskınla aranmıştı. Trump, kayıtlı açıklamasında, “Florida, Palm Beach’teki domuzuna evim Mar-A-Lago akarsu anda abluka altında, nazik bir FBI ajanı grubu yoluyla sel yapılıp engelleme edildi, bu milletimiz için suratsız ayrımsız zamandır. Henüz önce tek BENDE başkanının başına hakeza aynı madde gelmedi.” ifadelerini paylaşmıştı.

Yaklaşık 40 FBI ajanının 9 saatten çok süren aramasında Mar-a-Lago’dan 12 kutu kanıt toplandığı haberlere yansımıştı.

BENDE Doğruluk Bakanı Merrick Garland birlikte geçmiş bu konuda ilk kez izah yaparak, FBI ajanlarının Trump’ın malikanesine düzenlediği baskını kendisinin onayladığını söylemiş, kamuoyunda süren tartışmalar üstüne olayın elan açık anlaşılması için Adalet Bakanlığının taharri emri ve ahali konulan malzemelerle ilişkin gizliliğin kaldırması talebiyle Florida mıntıka mahkemesine başvuruda bulunduklarını duyurmuştu.

Trump dahi bugün yaptığı açıklamada, kontrol emrinin kamuoyu ile paylaşılmasına karşı olmadığını belirtmişti.Share: