DÜRÜST Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına aksülamel

DÜRÜST Parti Genel Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya’nın sözlerine ilgili, “Kıbrıs’ta derkenar aynı neymiş Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ çokça fatura ödedik. Kimseye birlikte hakeza haşat yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki ayrımsız otelde “2023’e Akilane Kent Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin hızlı hızlı 2023’e akla yatkın girdiğini, bilcümle bu arada sahada olduklarını söyledi.

DOĞRU Öğür’nin milletin içinden sâdır, budun yoluyla kurulan ve milletle alay malay ülkeyi yönetim fail ayrımsız fırka olduğunu vurgulayan Demiröz, “DÜRÜST Fırka, 12 milyon üyesi ile dünyanın yeryüzü nazik sivil sosyete kuruluşudur. DÜRÜST Öğür, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana özellikle zir dirimsel grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri rütbe aldık, bunlarla ilgilendiren kanunlar hazırlanacak. Mümasil zamanda TBMM’üstelik yasalar çabukça çıkarılacak.” diyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimal ücrete üstelik yılbaşında ikinci dönemdeki para şişkinliği farklarını üstelik ilave ederek beklenenin üstünde aynı cirim açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 milyar liranın üzerinde bire bir bütçe hazırlığı yaptıklarına belen ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz kendisine bile en balaban bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin hep dünyanın gözünün üstünde bulunduğu aynı mutluluk olduğuna dikkati çekici Demiröz, şöyle konuştu:

“Tıpkısı tarafta Güneydoğu, benzeri tarafta Ilımlı Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği pekâlâ yapı ettiğine tanık oldum. Savaşım devam ediyor. Kürt kardeşlerimizi bilcümle yalan ve aldatmayla bu ayla getirdiler. PKK’nın Kürt diye aynı derdi namevcut. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye ayrımsız problemi var. PKK’yı kuran üstelik belli, DEAŞ’ı kuran bile mahsus, şu anda onlara zırh veren bile galiba. Birini alıyor, birini veriyor. Bütün amaçları Türkiye’yi aynı sarmala kabul etmek. Yunanistan’ı, İstanbul büyüklüğünde aynı ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 milyar avro borcu olan ve kendi tekaüt maaşını ödeyemeyen bir devlet. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. On Paralık güvenmesin, ne Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’dahi işlek insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan de Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta çıkmış bir sanki Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çok fatura ödedik. Kimseye de böyle haleldar yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve SELIM Öğür Trabzon Mebus Baharat Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, henüz sonra Çorum Belediyesini görüşme etti, milletvekilleri dahi ilçelerde programlara katıldı.

Share: