Edirne Belediyesi “Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi” kuruldu

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Martir Aileleri ve Gaziler Biriminin başına, martir kardeşi şehremaneti çalışanı getirildi.

Şehremaneti Başkanı Recep Gürkan, Atatürk Kültür Sarayı ve Belediye Konservatuarında gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, Türkiye’birlikte faal herkesin şehit yakınları ve gazilere yoğun tıpkı sadakat duyduğunu belirtti.

Birimde görev matlup personelin da benzeri sevgiye erbap olması gerektiğini düşündüklerini ifade fail Gürkan, “Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize yer kalpten hizmeti ki yapar dedik ve ayrımsız şehit yakınını bu birimin başına koyduk. Ayşe Orak Delice bu birimin şefi olarak, sizin üstelik içinizden biri yerine, size bu hizmeti sunacak. Sizin içinizden biri, evladınız, kardeşiniz.” diye konuştu.

1994 yılında Hakkari Yüksekova’de şehit olan Yaya Komando Er Çavuş Ayhan Orak’ın kardeşi Ayşe Orak Delimsirek üstelik kendisini bu göreve müstahak gören Gürkan’a teşekkürname ederek, martir aileleri ve gazilere sunu gür hizmeti verebilmek adına elinden mevrut çabayı göstereceğini belirtti.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Edirne Yazıhane Başkanı Ahmet İsmailoğlu dahi Gürkan’a martir aileleri ve gaziler hesabına teşekkür etti.

Programa şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Share: