Edirne Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin Başına Martir Yakını Getirildi

Edirne Uray Meclisi’nin kurduğu Martir Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına, 1994 yılında Hakkari Yüksekova’da martir olan Yaya Komando Er Çavuş Ayhan Orak’ın kardeşi Ayşe Orak Delice, Martir Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına lider kendisine getirildi.

Edirne Belediyesi Meclisi’nin, Karı ve Ev Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Martir Aileleri ve Gaziler Birimi’nin başına 1994 yılında Hakkari Yüksekova’bile Esen Huzur bölgesinde martir olan Piyade Komando Çavuş Ayhan Kalıç’ın kardeşi Ayşe Orak Mecnunca’in getirildiği duyuruldu. Şehremaneti bültenine göre, tanıtım toplantısı Atatürk Kültür Merkezi ve Uray Konservatuarı’nda yapıldı. Toplantıya Edirne Martir Aileleri Yardımlaşma ve El Birliği Derneği Umumi Heyet Başkanı Faruk Çiftçi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Ofis Başkanı Ahmet İsmailoğlu, gaziler ve şehit aileleri katıldı. Şehremini Recep Gürkan toplantıda şöyle konuştu:

“Ayşe Mecnunca bu birimin şefi olarak, sizin birlikte içinizden biri namına, Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi’nin sorumlusu namına bu birimde size bu hizmeti sunacak. Sizin içinizden biri, evladınız, kardeşiniz. Benim birlikte evladım, benim da kardeşim ama inanıyorum kim Ayşe, sizlerle ait hizmetlerle sizin duygularınızı, sizin hissiyatınızı, sizin hassasiyetlerinizi kasten bu işi yapacak, ondan eminim.

Bu konuda Avrat ve Sülale Hizmetleri Müdürümüz Hırslı Takındı’evet hem birlikte Birim Sorumlumuz Ayşe Delicesine’e kendimden çıktı güveniyorum. Vahit sizin, uray sizin mutluluk sizin. Çünkü siz en kıymetlilerinizi bu topraklara yurt düzenlemek üzere toprağın bağrına gönül ettiniz, benzeri zamanda milletin de sinesine emanet ettiniz. Gene gazilerimiz bayrağımızın sonsuza büyüklüğünde gönderde kalması için şehit olmaya kaygı ettiler, vücutlarının yeryüzü değerli parçalarını, kanlarını bu toprağa akıttılar ve yiğitlik mertebesine ulaştılar. Bu bağlamda hem siz değerli şehit yakınları hem de zer gazilerimiz bizim için en kıymetlilerimizsiniz, ailemizsiniz, alengir modelimiz, örneğimizsiniz. O yüzden gerek Edirne Belediyesi’nde lüzumlu Edirne Belediyesi üzerinden ne gelgel ve kuruluşta evet dahi nerede olursa olsun bütün işlerinizi hep hizmetlerinizi tığ yapacağız.

Kahraman şehitlerimizi ayrımsız kat henüz rahmetle, minnetle, şükranla ecnebi ediyorum. Ruhları şad olsun. Gazilerimize birlikte mufassal, mutlu, huzurlu ömürler temin ediyorum.”

Share: