Edirne’de etiket denetimi: Bu öğün marketler değil giyim mağazaları denetlendi

Edirne’de kimlik denetimi: Bu yol marketler değil giysi mağazaları denetlendi

Etiketsiz ürün satışına gecit yok

EDİRNE – Edirne’de vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda harekete sabık Tecim İl Müdürlüğü ve polis ekipleri, kentteki esnafı dolaşarak denk kimlik denetimi yaptı.

Ekipler, Edirne’nin sunu ateş parçası ve turistlerin en çokça ahzüita yaptığı noktalarından birisi olan Saraçlar Caddesi’ndeki esnafları biricik bir tane dolaşarak eşit kimlik denetimi gerçekleştirdi. Mağazalarda yapılan denetimde kasa ve raf fiyatları karşılaştırıldı. Yapılan denetimlerde ürünlerde KDV karışma as fiyatlarını gösteren etiketlerin olup olmadığına bakıldı. Satışa verilen ürünlerde karşılık etiketi bulunmayan mağazalar uyarıldı.

“Denetimleri hayır buluyorum”

İş hesabına denetleme yapılan Saraçlar Caddesi esnafı It Canlı Barmanbay, hele yabancı müşterilerin ağırbaşlı olduğu bölgelerde yapılan bu denetimi hayır bulduğunu söyledi.

“Fazla fiyat söyleyenlerden olmayalım”

Yurtdışına alışverişe gittiği ahit 20 dolarlık aynı yere 100 dolar servet verdiğini hatırlatan Barmanbay, “Turiste seçme yerde çok kıymet söyleniyor bizde o fazla kıymet söyleyenlerden olmayalım. Yapılan aplikasyon ve denetimler banko taktir edilesi bire bir hareket ve esnaf kendisine bu merkez denetimlerin arkasındayız” dedi.

Ekipler ayrıca yapılan denetimlerde esnafa güvensiz ürünlere cebin titiz olmaları gerektiği hususlarında üstelik bilgilendirmede bulundu.

Share: