Edirne’den gücük güdük

Edirne Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Tamer Karadağ, Türkiye’üstelik zinde Azerbaycan kökenli vatandaşların ve Türk halkının Azerbaycan halkının ve silahlı kuvvetlerinin yanında olduğunu bildirdi.

Karadağ, yaptığı yazılı açıklamada, Ermenistan yoluyla açılan ateşe Azerbaycan ordusunun misliyle denk verdiğini belirtti.

Karadağ, Türkiye’de 5 milyon Azerbaycan asıllı vatandaşın yaşadığını, gerektiğinde ve gerekseme duyulduğunda hem cephede hem üstelik cephe gerisinde fariza alabileceklerini dile getirdi.

Türkiye’üstelik yaşayanların dualarının Azerbaycan ile olduğunu belirten Karadağ, şunları kaydetti:

“Hep dünyanın ve alelhusus zaman sahnesinde 1918 ve 1992 yıllarında Azerbaycan Türklerine soykırım ve katliamlar yaparak, münezzeh yurdumuza ve sili insanımıza şişman acılar yaşatan cani Ermenistan ve destekçileri olan ülkelerin bilmeleri gerekmektedir ki, dünya savaş tarihi bire bir çokça defa küllerimizden yeniden doğarak zaferlerimize şahitlik etmiştir.

Özellikle süresince bulunduğumuz yüzyılda Azerbaycan Devleti, cenap komutan İlham Aliyev ilkin kalkmak amacıyla vatandaşlarıyla ve coğrafyasıyla bizlerin ışıldak yıldızıdır. Gerektiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda hem cephede, hem de alnaç gerisinde seve seve fariza alacağımızı izah etmek isteriz. Bu konuda samimiyetimiz ebedi, yüreğimiz ve dualarımız Azerbaycan halkı ve Azerbaycan silahlı kuvvetleriyle.”

Kaymakam Canan martir ailesini musahabe etti

İpsala Kaymakamı Ömer Canan, martir leşker Süleyman Cevizkıran’ın ailesini ülfet etti.

Kaymakam Canan, ilçeye ilişkin Paşaköy’da aktif Cevizkıran ailesiyle benzeri araya geldi.

Şehit Cevizkıran’a Allah’tan rahmet dileyen Sevgili, martir ailelerinin yanlarında olduklarını belirtti.

Share: