Edirne’ye gelip alışveriş çılgınlığı faal Bulgarların 2022’de internette bildirme çok arattığı kelimeler belli oldu

Günümüzde ayrımsız yılın elbette geçtiğinin yeryüzü açık verileri, Google’ın değme sene böylelikle paylaştığı arama raporu oluyor. KÖLE merkezli müşareket kısa tıpkısı süre ilk ülkelere bakarak taharri yoğunluğuna dayalı bire bir rapor yayınlarken aralarında Türkiye, Yunanistan, Almanya Bulgaristan’ın dahi olduğu bir nice ülkenin verileri gündem oldu.

EDİRNE’BIRLIKTE ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞI YAŞIYORLAR

Fakat komşumuz Bulgaristan’ın 2022 taharri sonuçları ise epey ilginç. Son bire bir yıl içerisinde Türk Lirası’nın döviz karşısında derece kaybetmesiyle gelişigüzel hafta sonları Edirne’ye anbean alışveriş çılgınlığı işlek Bulgarların bildirme haddinden fazla aradığı kelimeler ortaya imdi.

“BİR GRAM ALTIN BIRÇOK LİRA?” ARAMASI REKOR KIRDI

Bulgaristan merkezli İngilizce ürün fail medya kuruluşu Novinite’de meydan kayran haberde 2022 yılında Bulgaristan’de yapılan bildirme haddinden fazla aramalardan birinin “benzeri gram altın birçok teklik”, diğerinin ise “Türk Lirası hangi kadar oldu” olduğu aktarıldı.

PUTİN DA LİSTEDE

Bulgaristan’da yapılan diğer aramalar ortada “Ukrayna”, “Rusya”, “Putin” kadar büyüklük ve siyasetçilerin isminin ve “omicron belirtileri” gibi esenlikle ilişik soruların birlikte aratıldığı belirtildi.

Share: