Ekonomiye ilgilendiren “testis” kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

YANLIŞSIZ Fırka Kütahya Mebus Ahmet Tan ve DÜRÜST Fırka’li milletvekillerinin imzasını taşıyan Dirimlik Vergisi Kanunu ile Gâh Kanun ve Yasa Hükmünde Kararnamelerde Uymazlık Yapılmasına Dayalı Kanun Teklifi’nin görüşmelerine, TBMM Tasrif ve Bütçe Komisyonunda başlandı.

Komisyon, AK Öğür Bingöl Saylav Cevdet Yılmayan başkanlığında toplandı.

Yılmaz, Sedir tarihinde ayrımsız yasama döneminde ilk defa 6. yasama yılının yaşandığına işaret ederek, eskimemiş yasama yılının leziz olmasını diledi.

Geçen yasama yılında komisyon olarak aheste ve bol cerrahi müdahale içinde bulunduklarını, balaban düzenlemeleri ele alıp yasalaştırdıklarını anlatan Yılmayan, “Sonuç yasama yılında da bire bir şekilde bereketli ayrımsız faaliyet yürüteceğimize inanıyorum.” dedi.

Yasama ve denetim faaliyetleri bakımından tehlikeli gündemleri bulunduğunu dile getiren Yılmaz, katkı sunacak alt kurul üyeleri ve milletvekillerine teşekkür etti.

Yılmaz, yarkurul üyeliklerinde birlikte mübayenet olduğunu, HDP İstanbul Saylav Erol Katırcıoğlu ve HDP Batman Saylav Necdet İpekyüz’ün üyelikten ayrıldığını, yerlerine HDP Sazak Mebus Rıdvan Turan ve HDP Ağrı Saylav Zekâ Dilan Taşdemir’in komite üyesi olarak seçildiğini aktardı.

Komisyonda usul üzerine yapılan tartışmanın peşi sıra teklifin evvel imza sahibi Ahmet Fecir, sunumuna başladı.

Share: