Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun ‘Sakarya’ gafına Aşure Ayı İnce’den fenomen kıymetlendirme: Bu duruma üzülüyorum

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin ekip toplantısı kapsamında zaman Sakarya’de enformasyon yaptı. Sakarya Kayran Muharebesi’nin ismini gerçekleştiği düzlük olan Ankara’nın Polatlı ve Tembel ilçelerinden sabık Sakarya Nehri’nden aldığını unutan Kılıçdaroğlu, “Sakarya tıpkısı zamanda milli kurtuluş savaşı sırasında yer hunriz mücadelenin verildiği tıpkı kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir” diyerek sosyal medyanın gündemine mevrut benzeri gafa imza attı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Kılıçdaroğlu’nun bu gafı gücük süre içerisinde toplumsal medyada gündem oldu. Toplumsal iletişim araçları kullancıları bahis konusu gafla ilişkin çok sayıda paylaşımda bulundu.

İNCE DE KIYMETLENDIRME YAPTI

Kılıçdaroğlu’nun gafına bir kiymetlendirme de Ülke Partisi lideri Aşure Ayı İnce’den geldi. Twitter hesabından paylaşımda mevcut İnce, “Başkomutanımız Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Sakarya Melhame-i Kübrası” diye niteleyerek rapor ettiği Sakarya Zaferi’nin 101. yıl dönümünde Sakarya Nehri ile Sakarya kentini şavullamak usa vurma tıpkı pot değildir. Milli Mücadelemizin Başkomutanının kurduğu partinin düşürüldüğü bu duruma üzülüyorum” dedi.Share: