Emirdağ site ve mevki tarımına katkı sunmaya devam ediyor

Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı Osman Bilen ilçenin mefret tıpkısı zirai istihsal merkezi olduğunu belirterek nahiye ve devlet tarımına ciddi katkılar sunan çiftçilere teşekkür etti.

Ilçebay Bilici, ilçeye merbut Büyüktuğluk köyünde çiftçilikle uğraşan Yoksulluk Mergen’e ilişik badem bahçesini ülfet etti. Badem bahçesinde incelemelerde kâin Ilçebay Alim, bahçenin kurulum süreci ve umumi durumu hakkında Mergen’den bilgiler aldı. Kestirmece 80 dekar düzlük konusunda kurulu olan bahdem bahçesinde 5 bin köken badem dikili olup bahçede kendi kendine gündeş basınçlı sulama sistemi ile sulandığını kaydeden Mergen, önümüzdeki yıl ürün vermesi muhtemel bahçenin, bölgedeki yer modern ve teknolojik bahçesi konumunda olduğunu rapor etti.

İlçede alternatif ekincilik ürünlerinin kazandırılması ve kaza tarımı açısından cesim katkı sunan Mergen’e teşekkür eden Kaymakam Bilen, ilçenin eke aynı zirai üretim merkezi olduğunu belirterek havza ve mutluluk tarımına çetin katkılar sunan kaymakamlık çiftçilerine teşekkür etti.

Kaymakam Alim’ye ziyareti esnasında İlçe Bitirmiş Komutanı Mehmet Teberci, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim Semptom ile kurum personelleri ve Büyüktuğluk Köyü Muhtarı Mustafa Özbahar haremlik etti. – AFYONKARAHİSAR

Share: