Engelli zinde kızın beyaz zehir gelinlik hayali cins oldu

Osmaniye’bile anadan doğma zihinsel ve fiziksel engeli kâin 19 yaşındaki Ayşegül Ayçiçek’in beyaz gelinlik giyme hayali kök oldu. Ailesi yoluyla temsili namına hazırlanan düğünde beyaz gelinliğini giyerek kına yakılan Ayşegül’ün mutluluğu yüzünden okundu.

Fatma ve Ömer çiftinin geçmiş çocuğu olan Ayşegül Ayçiçek, zihinsel ve fiziki sakat namına doğdu. Herhangi Bir tendürüst kız kabilinden gelinlik giyme hayali olan Ayşegül’ün istediği kök oldu. Ailesi marifetiyle oturdukları sitenin bahçesinde temsili kendisine hazırlanan düğün dahi hayalini kurduğu beyaz gelinliği giyen Ayşegül’ün mutluluğu yüzünden okundu. Kına yakılmasıyla gelişigüzel bağlanan kuşakların ardından Ayşegül ve annesi fert anlar yaşarken eğlence kaldığı yerden devam etti. Amaçlarının kızlarının hayalini yapmak olduğunu söyleyen Fatma ve Ömer çifti, kızlarının hayalini gerçekleştirmenin gururunu yaşadı.

“Ego hangi zaman gelinlik giyeceğim”

Kızının hayalini gerçekleştirmek istediğini belirten cet Ömer Ayçiçek, “Kızımın biricik dileği parafin gelinlik giymekti. Ego ne zaman gelinlik giyeceğim. Ne olursun ben bile gelinlik giyeyim. Bizde onun hayalini gerçekleştirmek istedik. Bütün insan ve dostları çağırarak aramızda coşku yaptık. Amacımız çocuğumuzu sevindirmek. Kızımı seven üstelik çokça olduğu üzere sıradan bile canlı oldu” dedi.

Kızının gelinlik giymeyi çok istediğini ifade eden asıl Fatma Ayçiçek, “Çok mutluyuz. Kızımı sevindirdik. Hayallerimizdi gerçekleşti. Kızım gelinlik giymeyi çok istiyordu. Herhangi Bir ahit ego kadın olacağım diyordu. Eşe dosta haddinden fazla teşekkür ediyor. Âdeta çok adamakıllı oldu” diyerek konuştu.

Ayşegül’ün amcası Sulh Ayçiçek ise, “Ego şunu ikna etmek isterim. Zaman sağlıklıyız amma ferda anlaşılan değil. Garantisi bulunmayan bunun bütün insanlar bir özürlü adayıdır. Kızımız engellidir. Amma onun hayalini gerçekleştirebilmemiz üzere tek engeli yoktur” dedi.

Öte yandan Fatma ve Ayşegül çiftinin ikinci çocukları olan 16 yaşındaki Doğukan Ayçiçek’in de yilbik hastası olduğu ve 2 yıldır kilolu bakımda yattığı öğrenildi. – OSMANİYEShare: