Erdoğan’ın mitingine katılmaları için amme personeline mülahaza gönderdiler

Cumartesi günü (erte) Çorum’u ülfet edecek olan AKP Umumi Başkanı ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, kentte mevcut Kadeş Sulh Meydanı’nda şişko açım törenine katılacak ve elan sonradan da Ege Vakur Hanı’nda gençlerle aynı araya ati. Erdoğan’ın miting alanını kalabalık izhar etmek amacıyla kamu kuruluşlarında müteharrik personele endişe gönderilerek programa davet edildi.

AZAMİ SEVİYEDE KATILIM İÇİN MÜCAHEDE İSTENDİ

İl Afiyet Müdürlüğü’nden personele gönderilen mesajda, “Altın mücahede arkadaşlarım, malumlarınız Izzet Başkanlarının iklim ziyaretleri önemlidir. İller açısından istisnai ve tarihi günlerdir. Devletimizi ve milletimizi en son düzeyde olta eden Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Ağustos Cumartesi haset ilimize yapacakları toplu açılış töreni kapsamında en pir şekilde karşılanması, mihman edilmesi ve uğurlanması hepimizin ortak arzusu olup dolgun açım törenine katılım konusunda hepinizden azami seviyede mücahede beklediğimi hele anlatım mesabe hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim” ifadeleri saha aldı.

“KATILMAYANLAR FİŞLENECEK Mİ?”

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, dinlence gününde çalışanların mitinge çağırma edilmesini eleştirerek, “Diğer kurumlarda üstelik personele analog şekile mesajlar gönderildiğini düşünüyoruz. Çalım müdürleri dinlence gününde insanlardan mitinge katılmalarını istiyor. Katılmayanları fişleyecekler mi? Bu personel üzerinde yüklülük kurmaktır” dedi.

TARİHİ KULEYE BOYDAN BOYA ERDOĞAN’MAĞARA RESMİ

Öte yandan Çorum Belediyesi, Reisicumhur Erdoğan’ın geçiş güzergahında kim yolların mutedil refüjlerini çiçek ekmeye başladı. Kentin simgesi olan tarihi Saat Kulesi’ne de üstünde Erdoğan’ın resmi olan dev Türk bayrağı sarıldı.

Share: