Ereğli-Devrek karayolunda çalışmalar hızlandı

DÜRÜST Öğür Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Sililik Bozkurt, Ereğli- Devrek Karayolu’nda çalışmaların aceleci bir şekilde bitmeme ettiğini belirterek, toprak halkının mümasil tıpkı zamanda henüz konforlu bir yola kavuşacağını söyledi.

Ereğli-Devrek ilçelerini birbirine bağlayan ve bölgede kestirmece 40 büyüklüğünde karye ve tıpkısı beldenin kullandığı karayolunda icraat muttasıl devam ediyor. DÜRÜST Tümen Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Kovanlık Bozkurt, göreve geldikleri günden bu yana üstünde titizlikle durdukları Ereğli-Devrek karayolundaki çalışmaları yakından izleme ettiklerini söyledi.

Bozkurt yaptığı açıklamada “Ereğli-Devrek karayolu iki ilçeyi birbirine bağlayacak olmasının birlikte bölgede 40’a mümasil köy ve ayrımsız beldemizde dinamik halkımız için büyük önem taşıyor. Göreve geldiğimizde bu yolun önemini özellikle Iblağ Bakanımız girmek üzere ilgili kurumlara seçme fırsatta söyledik, takibini yaptık. Ulaştırma Bakanımız Adaletli Karaismailoğlu’nun ilçemize yaptığı serencam ziyarette bile ulaşım anlamında birinci ruzname maddemiz Ereğli-Devrek karayoluydu. Bakanımız de konuya duygunluk gösterdi ve vacip talimatları verdi. Ister Karayolları yetkilileri gerekse biz çalışmaları günlük olarak izlem ediyoruz. Şu anda değme arıza yok. Armutlucuma ve Düzpelit köyleri ile Hasbeyler Köyü, Ortaköy Köyü civarında iki ayrı bölgede ayrı ekipler çalışıyor. Armutlucuma bölgesinde taş duvarları ve küşat kadar tekellüm yapıları tamamlanan, dengeli kendisine yapılan bölümlerde asfaltlama noktasına gelindi. Tıpkısı taraftan posta açma, tıpkısı taraftan görüşme yapıları ve benzeri taraftan da asfalt devam ediyor. Sefer çalışmaları dolayısıyla kimi zaman trafik değişik güzergahlardan veriliyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda eğreti müddet mantalite bekliyoruz. İnşallah 2023 seçimlerine büyüklüğünde Ereğli-Devrek arası karayolu tamamlanma aşamasına ati ve toprak halkı henüz konforlu bire bir yolda seyahat edecek.” dedi.

Bozkurt, AK Tümen iktidarı yerine bölgede ki ana sorunlardan birini daha acul bir şekilde çözüme kavuşturmanın essah gururunu yaşadıklarını söyledi. – ZONGULDAK

Share: