Erzurum gündem: DOĞRU Parti’li Dirimsel Müellif, Erzurum’daki kentsel tahavvül projesinin açılışında konuştu Açıklaması

DOĞRU Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Hayati Muharrir, partilerinin siyasa anlayışının temelinde millete hizmet bulunduğunu belirtti.

Erzurum’da Büyükşehir Belediyesinin Gürcükapı semtinde yürüttüğü Demirciler Kentsel Inkılap Projesi’nin tamamlanan 1. etabının açılışı ve anahtar teslimi yapıldı.

Dirimsel Musannif, burada yaptığı konuşmada, AK Fırka’nin bütün kadrolarında siyasa anlayışının millete işlemek olduğunu ve bunun üzere mütemadi çalıştıklarını söyledi.

Liseyi Erzurum’dahi okuduğunu hatırlatan Edip, “Burada çok arkadaşım, dostum var. Buraları gani bilirim ama temas geldiğimde Erzurum’un korkunç aynı değişime, dönüşüme uğradığını görüyorum, bundan da çekicilik duyuyorum. Belediye Reisi’nızı İstanbul’dan tanırım. Karınca kabilinden çalışıyor. Durmak bizim tarzımız imkânsız.” dedi.

“Yöntem anlayışımızın temelinde kavim var”

Muharrir, YANLIŞSIZ Tümen hükümetlerinin bugüne büyüklüğünde yaptığı hizmetlerin sadece belirli ayrımsız bölgeyi kapsamadığını anlattı. YANLIŞSIZ Tümen’nin hizmet anlayışından bahseden Kalem, şöyle konuştu:

“Milletimizin takdiriyle dümen sorumluluğunu ve emanetini üstlendiğimiz andan itibaren, kendimize seslenme adına söylediğimiz ve çizdiğimiz tıpkısı çerçeve var. İşi üstlenen kendisine bire bir söylemimiz, ‘durmak yola bitmeme’. Hizmetlerimiz için hem 786 bin kilometre vatan toprağının herhangi bir köşesinde hem elverişsiz dışında hem dahi semavi vatanda koşturuyoruz. Bizim siyaset anlayışımızın temelinde budun var; milletini, hukukunu müzaheret etmek, sahn standardını arttırmak, insanımızın önündeki sıkıntıları çekmek var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde yola çıkıntı ve kadrolarımızla anca yürüyoruz.”

Vali Okay Memiş ise Türkiye’da bildirme ağırlık muteber projelerin başında kentsel dönüşümün geldiğine bel ederek bu tür projelerin Erzurum’üstelik kalburüstü ayrımsız şekilde sürdüğünü belirtti.

Büyükşehir Şehremini Mehmet Kerte üstelik halkın memnuniyetinin dolay planda tutularak yapılan kentsel dönüşümlerin bir bir tamamlandığını ve anahtar teslimlerinin yapıldığını anlatım etti.

Erzurum’da yapılan kentsel inkılap çalışmalarının İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerden elan fazla olduğunu kaydeden Ayak, “Şehirle eş gibi doğuyor, gelişiyor, büyüyor ve yaşlanıyor. Transformasyon yüce aynı hizmet. Belediye olarak 500 yerde çalışmamız var. İstanbul, Ankara ve İzmir karışma hepsinden elan aşkın basamak ve kentsel inkılap yaptık. Yapmaya de bitmeme ediyoruz.” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra tamamlanarak açılışı yapılan yapıların hak sahiplerine anahtarları konfirmasyon edildi.

Share: