Erzurum’dan Pakistan’daki yeğin bölgesine 4 müzaheret tırı gönderildi

Erzurum’da, baskın felaketi dolayısıyla print günler dinamik Pakistanlılar üzere hazırlanan gıda malzemesi yüklü 4 arkalama tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Facia ve Ivedili Genişlik Müdürlüğünce (AFAD), sivil topluluk kuruluşları, hayırhah aksiyon insanları ve vatandaşların katkılarıyla hazırlanan 5 binin üstünde gıda kolisi, ekiplerce tırlara yüklendi.

Vali Okay Memiş, gönderi töreninde, Pakistan’da yaşanan baskın felaketi zımnında hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Pakistan’ın, Türkiye için haddinden fazla koca bire bir bacanak ve ahi mevki olduğunu vurgulayan Memiş, “Orada etkili kardeşlerimiz üstelik bizler amacıyla haddinden fazla değerliler. Tarihten bu yana Pakistan devleti ve Pakistanlı Dindar kardeşlerimizle çokça andıran ilişkilerimiz var. Tığ angarya düşsek onlar herhangi bir zaman yanımızda. Halas Savaşı’ndan bu yana. Onlar angarya düştüğünde birlikte biz bile onların vurmak durumundayız. Bizler da Erzurum adına 5 binin üzerindeki yardım kolisiyle onların beraberinde olmaya mücahede ediyoruz. Bu organizasyonda emeği güzeşte herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Yardım tırlarının taşıdığı malzemeler, İl Müftüsü Mecnunca Yıldırım’ın okuduğu duanın peşi sıra Pakistan’a “İyilik Treni” ile tüketilmek amacıyla Van’a uğurlandı.Share: