Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Bahir Izdıraplı, meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Nezaret adına çocukları kırtasiye ve betik yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim tedrisat yılına tedbir kapsamında rustik bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam fail çocukları üzere “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; hezen çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, makule kabilinden malzemelerin yanında Bakanlık marifetiyle genel ağ sitesinden car edilen Bala Dostu Tezkere Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Üzüntülü’ın, çocuklara yazdığı mektup dahi meydan alıyor.

Bakan Bahir Kederli, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Eylem Planı doğrultusunda sabık yıl 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar amacıyla yardımcı ve engelleyici hizmetler hakkında brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu dümbelek bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir fail Kederli, yavru koruma kıpırdak ekipleri aracılığıyla rustik bölgelerdeki çocukların apotr ve inhibitör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi tedris yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Eğitim Bilimi ve Hisse Senedi Destek Paketleri” hazırlandığına bel fail Acılı, şunları kaydetti:

“Meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı yerine çocuklarımızı kırtasiye, betik yönünden bile destekliyoruz. Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin birlikte Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Mektup Listesi’ndeki kitaplardan dahi koyduk. Okula tüm olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü tıpkı eğitim tedris yılı diliyorum.”

Share: