ESAY, AFAD denklik sınavını tamamladı

ESAY, AFAD denklik sınavını tamamladı

İSTANBUL Eyüpsultan Belediyesi Arama Istirdat ekibi ESAY, aldığı eğitimler sonunda AFAD Akreditasyon Sınavı’nı tamamladı.

İhtimal afetlere alın müdahale eğitimi, yangına engelleme eğitimi gibi birçok eğitimi başarıyla bütünleyen ESAY, orman yangınları ile savaş için elan evvel Manavgat ilçesine yardımda bulunmuş, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan hâkim felaketi sonrası 13 personelden oluşan ekiple yaraları dercetmek, müzaheret ve destekte olmak üzere bölgede fariza almıştı. ESAY ayrıca 20 personeliyle, Türkiye Kıyamet Engelleme Planı sistemi içerisinde meydan alabilmek, kuma standartlar getirerek kıran ve ivedi durumlara ilgilendiren faaliyetlerde katılma, iş birliği, eş güdüm, müessiriyet ve verimliliği tasarruf etmek amacıyla verilen ve yaklaşık 3 kamer süren eğitimlere katıldı.

Büyük tıpkısı titizlik ve ciddiyetle sürdürülen eğitimlerin sonunda, standartların belirlenmesi, koordinasyonun sağlanabilmesi, kalitenin arttırılması ve sürekliliğinin korunması üzere makbul AFAD denklik sınavını birlikte tamamladı.

Share: