Eskimemiş Malatyaspor-Erzurumspor maçının peşi sıra

– Yıpranmamış Malatyaspor-Erzurumspor maçının ardından

MALATYA – Spor Kaba Et 1. Lig’da oynanan Kullanılmamış Malatyaspor-Erzurumspor karşılaşmasının peşi sıra seçkin iki takımın maharet heyetleri karşılaşmayı değerlendirdi.

Yıpranmamış Malatyaspor Maharet Direktörü Hasan Özer, maç sonrası yaptığı açıklamada, kendileri için çok kızıl bire bir karşılaşmadan mağlup ayrıldıkları için kalbi kırık olduklarını söyledi. Kullanılmamış beceri heyet kendisine çıktıkları evvel maçta sahalarında galip gelemedikleri amacıyla üzgün olduklarını rapor fail Özer, “3-4 gündür takımla birlikteyiz, takımı tanışıklık adına henüz yeniyiz. Amma izlediğimiz kadarıyla yeryüzü bol 11’da çıkmayı hedeflemiştik. Çalışmalarda artık savunma oyununa ciddilik verdik, zira geriye baktığımızda yeryüzü aşkın gol yiyici takımız, bu nedenle gol yememe sorununu çözmemiz gerekiyordu. Karşılaşmada rakibin deneyimli olmasına karşın çok kemiksiz pozisyonlar verdiğimizi düşünmüyorum. Yediğimiz gol birlikte bireysel bire bir hatadan kaynaklandı. Elbette kim arzuladığımız hem oyun hem son bu değildi” dedi.

Takım yerine hareketli ve defans anlamında elan de çalışmaları gerektiklerini bile belirten Özer, bunun amacıyla dahi ellerinden mevrut seçme şeyi yapacaklarını belirtti. Yıpranmamış Malatyaaspor’un dinç bir takımdan oluştuğunu da ifade eden Özer, “Arzulamadığımız tıpkı oyun ve son aldık, bundan ufuk üzgünüm. Amma bunu düzeltebilecek yapıya kaliteye sahibiz. imdi bu maçı unutacağız, ligde önümüzde henüz 30 maç elan var bu dahi toplanmış 90 fakül emretmek. Oyunumuzu imar etmek, savunma ve atak anlamında geliştirmek zorundayız. Bugün karşılaşmada yenilebiliriz ama bu oyun beni geveze anlamında doygunluk etmedi. Bunları haddinden fazla fiilen halletmemiz geçişsiz. Önümüzde Bandırma deplasmanı var, tıpkısı dakika ilk hazırlıklara başlayacağız” şeklinde konuştu.

Erzurumspor cephesi

Erzurumspor Ustalık Direktörü Muzaffer Bilazer’in al anaç cezası nedeniyle maç sonu matbuat mensuplarının sorularını yanıtlayan Koruyucu Çalıştırıcı Murat Bayarslan, Malatya’birlikte manidar tıpkısı galibiyet aldıkları için bahtiyar olduklarını söyledi. Geçen hafta sahalarında aldıkları 3 puanın peşi sıra bugün de el bir deplasmanda 3 puan aldıkları üzere oyuncularını kutlama fail Bayaraslan, “Buraya yumruk ayrımsız deplasman olarak geldik. Güre, canlı, koşan, rakibi bozan ve cüretkâr oyuncuları ile araya koşan aynı takım. Biz üstelik hafta arası buna bakarak önlemlerimizi aldık” dedi. İlk yarıya ferah başladıklarını ve 2 gol pozisyonu bulduklarını bile anımsatan Bayarslan, “Sonrasında uyun dengelendi ama ilk devre boyunca hep oyunun kontörlü bizdeydi. İkinci nısıf elbette ki elan ağırlık olacaktı bizim açımızdan. Zira rakibinin şiddetle nokta ve puanlara ihtiyacı vardı. Yıpranmamış hocaları geldi, alacakları aynı galibiyet onları rahatlatacaktı. Yeni Malatyaspor’un dinç oyuncularının külfet yediklerinde pas hatası yapacaklarını biliyorduk. Böyle da benzeri et kafalı pasta Eren hacısı hocası kapıp golü attıktan sonradan rahatladık” şeklinde konuştu.

Deplasmanda kızıl değerinde 3 benek aldıklarını belirten Bayarslan, “Yoğun aldığımız 2 yengi ile hafiften boşalma oldu. Umarım Malatyaspor’dahi en gelişmemiş zamanda düzelir ve galibiyet alır. Oyuncularımızı ve teknik heyeti tebrik ediyorum, taraftarlarımıza ihtiyacımız var bizi boydak bırakmasınlar” şeklinde konuştu.

Share: