Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı

TÜYAP Fuarcılık aracılığıyla düzenlenen Eskişehir 3. Ekincilik, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı.

ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nde açılan fuarda ekincilik ve hayvancılıkla ilgilendiren sonuç teknolojiler ve ekipmanlar vadi alıyor.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, fuarın açılışında, fuarın mıntıka ekonomisine katkı sağladığını belirterek, organizasyonda emeği güzeşte paydaşlara teşekkürname etti.

TÜYAP Fuarlar Imal KAZANÇ Umumi Müdürü İlhan Ersözlü da fuara sektörle ilişkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa özellikle görünmek için birçok şehirden kestirmece 100 firmanın katıldığını söyledi.

Ersözlü, fuara ilginin tehlikeli olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“TÜYAP Tarım Fuarları kendisine yılın ikinci yarısındaki evvel fuarımız. Önümüzdeki hafta Samsun’de tarım fuarımız var. Ekimde Bursa’birlikte, kasımda Adana’bile ve aralıkta birlikte yılın son fuarı İstanbul’daki tarım fuarıyla Türk ekincilik sektörüne hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu fuarda ticaret çok katlanılamaz geçiyor. İlk saatlerden itibaren fuarda sergilenen traktörler, biçerdöverler, zirai mekanizasyon aletleri satılmaya başladı. Hassaten birçok traktörün üzerinde birçok tarımsal makinenin üstünde ayrımlı kişilere satıldığını gösteren ibareler var. Bu tabi mutluluk veriyor. Söz Gelimi bire bir firmanın 5,5 milyon değerindeki bire bir traktöründen zaman 3 devam satılmış. Bire Bir traktör firması küçük segmentteki traktörlerden 26 çıngı satmış. Bu çokça şanlı rakamlar. Geçmek kim fuar sonrasına büyüklüğünde traktörlerin tamamının satılacağını, şu anda sergilenen tarımsal mekanizasyon ürünlerinin tamamının satılacağını görüyoruz.”

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Dayanıklı Güler de güzeşte sene ekincilik fuarını 78 bin kişinin konuşma ettiğini anlatarak, bu sene 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Güler, şimdiye büyüklüğünde Eskişehir’de 20 fuar düzenlediklerini dile getirerek, “Hassaten Rusya ve Ukrayna arasındaki savaştan bilahare tarım ve hayvancılık daha bile kocaman kuzuluk geldi. bundan sonra desteklenmesi gereken sektör haline geldi. O yüzden bu fuar öncelikle tarım ve hayvancılık sektörüne de ulama sağlayacak.” diye konuştu.

Fuarın açılışına İYİ Parti Eskişehir Mebus Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir Endüstri Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Sanayi Bölgesi Başkanı Eşsiz Küpeli, AK Tümen İl Başkanı Zihni Enerjik ile farklı ilgililer katıldı.

Fuar, 11 Eylül’bile sona erecek.Share: