Evden etkin bankacıdan 50 milyon dolarlık yazık

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Citigroup’ta evden etkin aynı personelin tıpkı hatası geçtiğimiz Wall Street devine 50 milyon dolara para oldu. söz konusu günah finans devlerinin evden düzentileme konusunu baştan tartışmasına amil olabilir.

Financial News’mağara haberine bakarak 2 Mayıs’ta Londra’daki resmi dinlence nedeniyle evden çalışan tıpkı ticaret bankacılığı personeli ısmarlama vermeye çalışırken yanlış bir cirim girdi. Ortaya çıkan kaosun arkası sıra Avrupa’üstelik iri hisse senetleri endekslerinde anif düşüşler görüldü ve borsada alım satım işlemleri eğreti adına durduruldu.

Citigroup’tan konuyla ilgilendiren yapılan açıklamada, “Trader’larımızdan birisi ayrımsız prosedür girerken hata yaptı. Dakikalar içerisinde bu hatayı fark ettik ve düzettik” denildi.

Habere göre müşterilere düşüncesiz ödeme yapılmasından kaynaklanan kayıplar banka üzere kebir düzeyde kaçınan. Çünkü Citi’nin aksiyon alım satım operasyonları evvel çeyrekte 1,5 milyar dolarlık dirimlik elde etmişti.

Fakat hatanın gerçekleştiği periyot alıngan benzeri zamana denk geliyor. Citigroup bankayı ve müşterileri koruyacak uygulayım bilimi ve risk yönetimi sistemlerinin geliştirilmesi üstüne düzenleyici kurumların denetimi altında. Bu milyarlarca dolarlık proje dal düzem yöneticilerin hem zamanını hem birlikte çabasını gerektiriyor.

Citigroup’un piyasalar birimindeki birçok peş düzem yönetici bu yıl görevinden ayrıldı. Ayrılan isimler arasında birimin koca başkanı olan Carey Lathrop ve bir bölüm nasip senetleri birimine herif başkanlığı yapmış olan Dan Keegan bile bulunuyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak evde müteharrik tıpkısı trader’ın bu derece şişman ayrımsız yazık yapması Wall Street’te geleceğin mücahede biçiminin ne olacağı tartışmalarını baştan alevlendirdi. Iş biçimleri konusunda gayrı bankalara bakarak açıktan iş yöntemleri için daha ilerici davranan Citigroup, bu tavrıyla Wall Street devleri arasında öne çıkıyordu.

amma velakin Financial News’mağara haberine bakarak Citigroup hatanın evden çalışma sisteminden kaynaklandığını düşünmüyor. Habere bakarak, bankaya mümasil kaynaklar evden himmet yöntemi ile trader’ın hatası arasında benzeri münasebet olmadığını söyledi.

Buffett 3 milyar dolarlık Citi hissesi aldı

 

Citi’den taze bankacılara kullanılmamış emek modeli

 

Share: