Ezgi’nin katilinin bulunması üzere 17 şehirde cidar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Konak ilçesinde, metrukiyet aşamasındaki eşi Gidiş Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması amacıyla avrat dernekleri, aralarında İzmir’in birlikte olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Tarz’nin katili aranıyor’ yazılmış afişler yapıştırdı. Yır’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kişi acımı yaşayamadım. Sahn imdi bizim amacıyla devam etmiyor” dedi.

Olay, geçen 28 Temmuz’da, Konak ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki hisse senedi yerinde meydana geldi. Bahir Özarslan, metrukiyet aşamasındaki eşi Yol Özarslan’ın çalıştığı hisse senedi hesabına geldi. Çıkan tartışmada Deniz Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına acı yazar, kaçtı. İhbar üzerine olay hesabına polis ve esenlik ekipleri gönderme edildi. Özarslan, ambulansla Afiyet Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Melodi Özarslan’ın akıl ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını affetme kararı aldı. Afiyet Bakanlığı ile düzenlenen yazışmanın ardından Özarslan’dan koronavirüs testi için örnek alındı. Imtihan sonucunun zait çıkması dolayısıyla Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Kanı ölümü gerçekleşen ve aynı süredir makineye tutkun tüvana Ezgi Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’bile kılınan cenaze namazının ardından Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması üzere başlatılan sormaca sürerken avrat dernekleri da olayın şüphelisinin yakalanması amacıyla Eş Cinayetlerini Durduracağız Platformu Avrat Meclisleri birlikte afiş çalışmalarına bitmeme ediyor. İlk namına İzmir’üstelik şehrin hareketli noktalarına yapıştırılan ve Deniz Özarslan’ın fotoğrafının dahi bulunduğu ilanlara, ‘Sıkıntı Zerkin’in katili Bahir Özarslan nerede?’ yazılırken, ayrıksı şehirlere birlikte afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’üstelik de Özarslan’ın fotoğrafının dahi bulunduğu ilanlara, ‘Terane Zerkin’in katili Deniz Özarslan aranıyor’ yazılı afişler hayat dolu caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin birlikte ayrımlı şehirlere de bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT BITMEME ETMİYOR’Yol’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride mütezayit sürede Bahir Özarslan’a ilgilendiren tek müsaade olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören on paralık kimesne bulunmayan. Yalnız olaydan sonradan dolmuşa bindiği belirleme edilmişti. Ancak hangi hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kendi acımı yaşayamadım. Avlu daha çok bizim üzere devam etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla beraber platformlarda hep vardık. Avrat el birliği derneklerinde, karı meclislerinde bulunduk. Ancak bizim başımıza de geldi. Tıpkı yerden soldurmak gerekiyor deniyor amma başlanmıyor. Tümce olayı unutsa bile tığ herhangi bir dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam önce değil, sonuç da olmayacak” dedi.

Share: