Fare yapışkanına yakalanan yavru kedi, tedaviye makbuz

OSMANİYE’de fare yapışkanı sürülen tuzağa düşen yavru pisik, kurtarılıp, tedaviye makbuz. Kedinin durumunun mebzul olduğunu belirten veteriner hekim Mualla Laçinbala, “Öncelikle nakit yağ ile ovalayıp, yapışkanı uzaklaştırdık, arkası sıra şampuan ile yıkama işlemine geçtik” dedi.

Sosis parçaları konulup, fare yapışkanı sürülen kartonun üzerindeki bala kediyi görenler, durumu Osmaniye Belediyesi’ne bildirdi. İhbarla gelen ekipler, kediyi kartonla alıp, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) Otama Merkezi’ne götürdü. 4-5 mahiye olduğu hesap edilen, haris ve susuz kaldığı mahsus pisik ile ilişkin hikmet veren veteriner doktor Ulu Laçinbala, “Anlaşılan kim saatlerce boşanmak üzere uğraşmış ancak henüz bile yapışmış. Öncelikle likit yağ ile ovalayıp, yapışkanı uzaklaştırdık, peşi sıra şampuan ile yıkama işlemine geçtik” dedi.

‘FARE YAPIŞKANI YASAKLANSIN’Kurutma işleminin peşi sıra tıpkısı süre vahim bakımda tutulan kediyi özel kilolu hizmet maması ile beslediklerini anlatan Laçinbala, “Bibi üstünde kalıntı etkisi olan kedimize, çıplak yaralarda kullandığımız kızıllık aynı bire bir merhem uygulayıp, yaşam kalitesini tıpkısı hacim daha iyileştirdik” diyerek konuştu.

Kedinin tedavisinin sürdüğünü ancak durumunun bereketli olduğunu tamlayan Laçinbala, daha sonraları hayvanın sahiplendirileceğini dile getirdi. İşkenceli ölüme banko cebin olduklarını tabir fail Laçinbala, “Fare yapışkanlarının yasaklanmasını istiyoruz. Hakeza ayrımsız savaş olmaz. Ayrımsız canlıya, bu kadar ıstırap veren cani yönteminin olmaması lazım” dedi.Share: