Fatih Erbakan: “(CHP’nin başörtüsü teklifi) Seçime müteveccih akıntı üzere geldi”

Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, CHP’nin başörtüsü teklifine ilgili, “Şimdi ansızın bire böyle benzeri şey yapması seçime yönelik akıntı kadar geldi.” dedi.

Partisinin 2. Görgüsüz İl Kongresi için geldiği Karabük’te basın toplantısı düzenleyen Erbakan, Türkiye’dahi mütenevvi alanlarda sorunların olduğunu savunarak, Milli Görüşe kabullenmek gerektiğini söyledi.

Erbakan, Milli Görüşün iktidarda olduğu dönemlerde Türkiye’üstelik yapılanlardan bahsederek, iktidara geldiklerinde gerçekleştireceklerini ve projelerini anlattı.

Bir istifham üstüne hiçbir ittifakın süresince olmadıklarını tamlayan Erbakan, seçimlere bir tane başlarına, baraj problemi olmayan cıvıl cıvıl aynı aktör olarak gitmeyi ve üye sayılarını sunma güdük sürede 500 bine çıkartmayı hedeflediklerini dile getirerek, seçme ittifaktan de resmi ayrımsız davet almadıklarını kaydetti.

Erbakan, CHP’nin başörtüsü teklifinin seçme öncesinde kendilerine anlamlı geldiğini belirterek, “Yıllardır başörtüsüne alın duruşu belli olan tıpkısı parti. Anayasa Mahkemesine kadar başvuruda bulundu, ‘başörtüsü yasağı devam etsin’ diyerek. ‘Kamusal alanlarda, okullarda başörtüsü olmasın’ diye mücadele etti. Şimdi şırakkadak bire böyle tıpkısı şey yapması seçime yönelik akıntı kabilinden geldi. Hoppadak başörtüsü ile üstelik bitmiyor. LGBT ve İstanbul Sözleşmesi savunuculuğu, ‘din dersi, mecburi öğüt olmaktan çıkartılsın’ ısrarı… CHP, ‘5-6 yaşındaki çocuklara Kur’an öğretmek çağdışılık, Taliban zihniyetidir.’ diyordu. Bu gibi ahval ortadayken bunlardan birlikte vazgeçecek mi? Tıpkı samimiyet sınavında. Bunlardan üstelik vazgeçmesi gerekir.” diye konuştu.

” Yunanistan’ın arkasında bati mahsus; Amerika’dan ağırbaşlı alıyor”

Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerginliğe yönelik soruya Erbakan, şu cevabı verdi:

“İkisi de NATO üyesi olan ülkelerin cidal ihtimalini çokça yüksek görmüyorum ancak ayrımsız yüklülük var. Yunanistan yıllardan beri, SELIM Öğür iktidarından itibaren kayacıkları ve adaları engelleme etti. Bize ilgilendiren olan topraklar. Gelişigüzel ahit ölmezlik söylemini öne çıkartan tıpkısı kudret, ayn göre göre orada yurt toprağı obstrüksiyon edildi, bugüne kadar üstelik somut aynı hamle atmadı. Demincek üzerine bire bir üstelik gayri askeri statüdeki adalar silahlandırılıyor. en son Midilli ve Sisam’a zırhlı vesait çıkartıldı. Elbette burada Sayın Cumhurbaşkanının üstelik dediği kabil Yunanistan’ın arkasında kısık anlaşılan; Amerika’dan güç alıyor.”

Amerika’nın Yunanistan ve Kıbrıs’ta yaptıklarına değinen Erbakan, “Yunanistan’ın maşa olarak kullanılması, Türkiye’nin etrafının sarılması, çembere alınması söz konusu. Bu konuda müdebbir ve jandarma olunması geçişsiz. ‘E hangi yapacağız, NATO üyesi Yunanistan’a çekişme mı açalım?’ Müfit, tığ diyoruz kim bunların arkasında Amerika’ya bire bir rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım. Malatya’daki Kürecik Radar Üssü’nü kapatalım. İsrail’i korusun diyerek içgüdü üssü kurmuşlar, bunları kapatalım. Sonunda biz de Amerika’ya ayrımsız müeyyide uygulayalım.” ifadelerini kullandı.

Erbakan, SELIM Fırka iktidarının Alevi açılımıyla ilgilendiren soruya, “Alevi vatandaşlarımız, 85 milyonun süresince aynı bütündür. Onlar bile bizim kardeşlerimizdir. Onların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik adımların atılması tabiidir. Bizim inancımız, milli düşünce; akide özgürlüğü, inandığı kadar kişi özgürlüğü, tabir özgürlüğünün teminat altına alınması gerekir. Peygamberler birlikte böyle yapmıştı. Haksızlıkların giderilmesi, Alevi vatandaşlarımıza dahi mukteza hizmetlerin götürülmesi tabii akıllıca olacaktır.” karşılığını verdi.

Erbakan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tuğra kalınması halinde tek tarafa bindi olmayacaklarını sözlerine ekledi.

Share: