Fatih Erbakan: “CHP’nin seçme öncesi hakeza bir husus yapması çok anlamlı geldi”

– Fatih Erbakan: “CHP’nin seçme öncesi hakeza tıpkısı şey yapması çok düşündürücü geldi”

KARABÜK – Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Başörtüsü ile ilişik CHP’nin intihap öncesi hakeza bire bir madde yapması çokça düşündürücü geldi. Yıllarca başörtüsüne alın duruşu anlaşılan olan benzeri fırka. Demin bedaheten hakeza bire bir husus yapması biraz seçime müteveccih tıpkı debi kadar geldi” dedi.

Baştan Zenginlik Partisi Karabük İl Başkanlığının 2. Olağan Umumi Kuruluna süzülmek üzere Karabük’ gelen Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan gazetecilerle benzeri araya geldi.

“İttifak üzere resmi tıpkısı temenni almadık”

Herhangi Bir iki ittifaka fiyat mesafede olduklarını ve seçimlere biricik başlarına gireceklerini belirten Fatih Erbakan, “Milletimiz izi seçme iki ittifaka birlikte uygun görmüyor. Tek başınıza olun diyor. Her iki ittifaka kıymet mesafede öz başımıza olmanın elan makul olacağını düşünüyoruz. Şu zaman çalışmalarımızda ona şekilde sürdürüyoruz. 300 bine andıran resmi üyemiz ve 81 diyar 900’den aşkın kaymakamlık teşkilatımız ile Türkiye’nin herhangi bir köşesinde gördüğümüz demet ile seçimlere kişi başımıza baraj sorunu sıfır dinç oyuncu kendisine gitmeyi planlıyoruz. Üye sayımızı intihap öncesi 500 bine çıkararak baraj problemimiz olmadığını tıpkı kez daha ispat edeceğiz. seçme ittifaktan resmi bire bir davet almadık. Temas tümen özlük arasında gâh görüşmeler yapabilir bu haddinden fazla doğal. Siyasi tablo ve Türkiye meseleleri değerlendiriliyor umumi başkan ve başbuğ yardımcıları düzeyinde ama gelişigüzel resmi filli uyuşma görüşmesi şuana kadar olmadı” dedi.

“Az Buçuk seçime müteveccih bire bir hareket kabil geldi”

CHP’nin başörtüsü çıkışının seçme öncesi çok manalı geldiğini birlikte kaydeden Erbakan, “Yıllarca başörtüsüne alın duruşu anlaşılan olan aynı tümen. Anayasa Mahkemesine büyüklüğünde başvurdu başörtü yasağı devam etsin diyerek. Kamusal alanda ve okullarda başörtüsü olmasın diye niteleyerek mücadele etti. Şimdi şappadak bire böyle aynı madde yapması biraz seçime yönelik bire bir akım kabilinden geldi. Elden başörtüsü ile bile mesele bitmiyor. LGBT savunuculuğu, İstanbul sözleşmesi savunuculuğu, din dersi mecburi ders olmaktan çıkarılsın iddiası ve ısrarı, bununla beraber tıpkı haddinden fazla konuda CHP, 5-6 yaşındaki çocuklara Kur’dakika-ı Alicenap öğretmek yüzyıl dışılık, Taliban zihniyetidir diyordu. Bu üzere hâller ortaydayken bunlardan vazgeçecek mi. Bunlardan birlikte vazgeçmesi geçişsiz” diye konuştu.

“Çekişme ihtimalini çokça efdal görmüyorum ancak bir yüklülük var”

Serencam günlerdeki Yunanistan gerginliğinin üstelik sorulduğu Erbakan, “İkisi bile NATO üyesi olan ülkelerin birbiri ile cenk ihtimalini çokça erdemli görmüyorum, ancak bire bir yüklülük var. Orada Yunanistan vazıh aynı şekilde yıllardan beri kayalıkları ve adacıkları engelleme etti. Bize ilgili olan topraklar. Demin diğer minimum statüdeki adalar silahlandırılıyor. en üst Midilli’ye zırhlı araçlar çıkartıldı. Sayın Cumhurbaşkanın dediği kabilinden Yunanistan’ın arkasında pahal belli. Amerika’dan ciddi alıyor. Orada Amerika, Yunanistan’ın güneyden kuzeye Dedeağaç’a kadar haddinden fazla sayıda askeri ense kurdu. Dedeağaç’a adeta ayrımsız kalabalık ve zırhlı vesait konuşlandırdı. Güneyde Kıbrıs Anadolu kesimine olan cebe ambargosunu kaldırdı. Kıbrıs Türk Cumhuriyetine cebe ambargosu bitmeme ediyor, Rum kesimine zırh ambargosu tek yönlü kalkıyor. Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi ve ESIR kuma kavga tatbikatı yapıyor. Yunanistan’ın cihaz namına kullanılması ve Türkiye’nin etrafının sarılarak çembere alınması söz konusu. Bu konuda tedbirli ve kurnaz olunması lazım. Ne yapacağız, NATO üyesi Yunanistan’a savaş mı açalım? Yararlı, tığ diyoruz kim, temel bunların arkasındaki ciddi olan KÖLE’ye tıpkısı rest çekelim. KÖLE’nin incirlik üssünü kapatalım, Malatya Kürecik’teki içgüdü üssünü kapatalım. Böylecene bizde BENDE’ye aynı yaptırım uygulamış olalım. Ege’den Akdeniz’den eline çek, Yunanistan’a eğin çıkmayı bırak. Bu tatbikatlara son ver. Bunu diyebilmek için bile böyle aynı aşama atılması geçişsiz. En azından bunu düzenlemek gerekir” dedi.

Fatih Erbakan, henüz sonra kentte esnaf ziyaretlerine devam etti.

Share: