Fibabanka’dan resülmal piyasalarına dördüncü ihraç

Dijital yatırımları ve teknolojik ast yapısı ile sektöre kullanılmamış iz ve hizmetler kazandıran Fibabanka, Türkiye Söylenegelmiş Kıymetleştirme Şirketi’nin (TMKŞ) desteği ile Varlığa Dayalı Söylenegelmiş Eşit (VDMK) ihracının dördüncüsünü gerçekleştirdi. Kudretli tıpkı şekilde tamamlanan ihraçta Fibabanka’nın kullandırdığı mecmu 280 milyon TL’lik tüketici kredisi seküritize edildi.

Değişik itimat portföylerini ihraç etmeyi planlıyoruz.

Fibabanka’nın kullandırdığı tüketici kredilerini seküritize emretmek amacıyla bire bir yıla büyüklüğünde uzanan vadelerde dördüncü kat VDMK ihracını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kişi sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi’nin sunduğu ürün ihya, kredi çözümlemeli, BT altyapı ve operasyon hizmetlerinden faydalanılarak A ve B grubu kalkışmak amacıyla 9 ayrımlı önel aralığında yeryüzü gelişmemiş 33, yer ince 343 aktarılma vade olacak şekilde toplam 280 milyon TL tutarındaki ihracı başarıyla tamamladık. İhraç edilen VDMK’ların getirisini kredilerin ödenme performansı ve kredilerden ati akça akışlarının nemalandırılması ile oluşacak zait getiriyle değişecek şekilde tasarladık. İhraç edilen VDMK’lar sayesinde Bankamız, aktifteki kredilerini söylenegelmiş kıymetleştirerek bilançosunu haddinden fazla elan esnek ve nakit tıpkısı şekilde diyet olanağına sahip olurken bahis konusu menkul kıymete envestisman yapan yatırımcılar ise bu mahsulat eliyle kredilerin akça akışını ve getirilerini portföylerine almış olacaklar.

Fibabanka’nın eskimemiş varlığa dair söylenegelmiş kıymet ihraçlarına müteveccih olarak TMKŞ ile çalışmalarına bunaltıcı şekilde bitmeme ettiğini ifade fail Sap, “Bugüne büyüklüğünde bitiren kredileri ile merbut gerçekleştirdiğimiz ve toplamda yılbaşından bugüne 1,4 milyar TL tutara vasıl ihraçlara ilave yerine eskimemiş dönemde hem bireysel hem bile hukuksal segmentte ayrımlı itimat portföylerini karışma ederek VDMK ihraçlarımızı zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda 3 parça henüz eskimemiş kaynak inşa etmek üzere çalışmalarımızı bitmeme ettiriyoruz” dedi.

Fitch, Fibabanka’nın kredi notunu teyit etti

Fibabanka ve BELBİM’den İstanbulkart’ta tıpkı önceki: + Dijital Bakiye!

Fibabanka, Servis Bankacılığı’nda birden ilerliyor

Share: