Garanti BBVA sendikasyon kredisini içtimai kriterler odağında yeniledi

Güvence BBVA elverişsiz dışı istikraz programı kapsamında uluslararası piyasalardan sağladığı sendikasyon kredisini %100 adına yeniledi. 367 zaman vadeli 283,5 milyon ABD doları ve 290,5 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması 16 ülkeden 30 bankanın katılımıyla imzalandı.

Aut ticaretin finansmanı ile umumi kurumsal amaçlarla kullanılacak kredinin toplanmış maliyeti sırasıyla SOFR +% 2,75 ve Euribor+ %2,10 olarak gerçekleşirken, el işi toplamda %125,12 oranında istek geldi. İki yıl geçmiş dünyanın önceki ESG kriterlerine mecbur sendikasyon kredisini hayata geçiren Güvence BBVA, bu sendikasyon kredisini ise farklılaştırarak sosyal kriterlere endeksli yenileyip sürdürülebilir mal alanında öncü uygulamalarını bitmeme ettirmiş oldu.

Sağlanan cesaret çerçevesinde Güvence BBVA’nın vermiş olduğu hedeflerin kontrolü için atanmış uluslararası denetleme şirketi, sınav tarihlerinde uygun kalınan hedefleri değerlendirecek. Hedeflerin başarıyla gerçekleştirilmesi halinde ise repo indirimine gidilecek.

Sendikasyon kredisiyle ilişik namına görüşlerini bildiren Güvence BBVA Umumi Müdürü Recep Baştuğ, “Bankamızın yer yetişkin stratejik önceliği haline mevrut iklim değişikliği ile uğraş ve etraflıca büyüme odağımız doğrultusunda, sürdürülebilir para piyasasının gelişimine önderlik etmeyi sürdürüyoruz. 16 yılı çok süredir söylemi eyleme dönüştürerek gelişigüzel ant yapılmamış olanı yapma ve sektöre emsal olma vizyonuyla çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Bu kapsamda, sürdürülebilirlikle bağlantılı sendikasyon kredisini bu sefer içtimai kriterler odağında yenilemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sağladığımız bu kredinin maliyeti karı bilgili ortaklı işletmeler ve mikro KOBİ’lere sağlanan finansman tutarı ile 6 el yer aldığımız Bloomberg Eşey Eşitliği Endeksi’nde 2023 yılında de yer kabul etmek kadar kompetitif hedeflere endeksli olacak. Önemli önceliklerimiz odağında verdiğimiz taahhütlerin ve üstlendiğimiz misyonun oylumlu bir yansıması olan sendikasyon kredisinin yenilenmesi, bir zamanda Güvence BBVA’nın yurtdışı finansman piyasasındaki sürdürülebilir fonlama halk gücünün da altını çiziyor. Bankamız, uluslararası bankaların ve yatırımcıların Türkiye’birlikte çalışmak isteyeceği geçmiş vezneci olma vizyonu doğrultusunda, zihayat muhabir bankacılık zehir, deneyimli ekibi ve hareket el kabiliyetindeki başarısıyla sektördeki avangart konumunu bile bir yol elan kanıtladı.” dedi.

BBVA, Garanti’deki payını yüzde 85,97’ye çıkardı

 

Türkiye’birlikte Mal sektöründe ilk kez Güvence BBVA Duraksız’den Ekolojik Durumum…

 

Güvence BBVA, G20 Zirvesi’nde sürdürülebilir para çalışmalarını anlattı

 

Güvence BBVA, ABB ile alay malay elektrikli miftah şarj istasyonu amacıyla alışveriş kredisi sağlıyor

 

Share: