Gaziantep ve Malatya’da toplumsal basamak projesi üzere başvuru yoğunluğu sürüyor

Gaziantep ve Malatya’birlikte, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunma şişman içtimai göz projesi kapsamında vatandaşların bankaların önlerinde oluşturduğu başvuru yoğunluğu devam ediyor.

E-Fehamet üzerinden müracaat imkanı sıfır ve ercecik referans boşaltmak isteyenler evraklarını boşamak amacıyla er saatlerde El ve Ziraat bankaları şubelerine geldi.

İlk aktarılma bankaların önünde oluşan mesafelik ve kuyruklar başvurunun ikinci gününde üstelik bitmeme ediyor.

Proje kapsamında 10 bin 24 konutun yapılacağı Gaziantep’te referans sırası muntazır 61 yaşındaki Kutsi Aşa, AA muhabirine, familya sahibi gelmek istediğini ve müracaat amacıyla geldiğini söyledi.

Kiracı olduğunu anlatım eden Aşa, “2 çocuğum özürlü. Proje amacıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz. Kiracıyız, ocak sahibi olabilirsek haddinden fazla kıvançlı oluruz. Benzeri sülale hasretimiz var ve aynı dönüş ittihat etmek istiyoruz.” dedi.

Asgari ücretli çalıştığını belirten Erol Yılmayan ise detaylı yıllardır hane projeleriyle vatandaşların ocak sahibi olduğunu ama kendisinin başvurularının damarlı sonuçlandığını belirtti.

Kiraların yükselmesiyle zorlandığını anlatan Yılmayan, şunları kaydetti:

“Şuna inanıyoruz ki, Cumhurbaşkanımız elinden gelen herhangi bir şeyi yapıyor ve projeler üstünde çalışıyor. Piyasalarda bile çokça faikiyet var. Gelişigüzel şeyin iyisini irade ediyoruz. Kısmette varsa olur yoksa birlikte yapacak tıpkı şeyimiz yok. İnşallah karı kazanç. isterim kim herkese aile sahibi olsun çıksın.”

Malatya’bile 2 bin 251 hane yapılacak

2 bin 251 konutun nesir edileceği Malatya’de bile deniz, başvuruların ikinci gününde bitmeme ediyor.

Sabahın er saatlerinde sıraya giren İsmail Özdemir birlikte uygulamayı ve şartları çok beğendiğini vurgulayarak, “Devletimiz süfli insanlara adamakıllı aynı husus yaptı. Arsa, aile verilecek. Kendimi bildim bileli kiradayım. Mutlu olduk.” dedi.

Peyran Reçber ise projenin haddinden fazla gani olduğunu belirterek, “İnşallah bizim amacıyla de iyisi evet, inşallah bize bile menfaat. Kendimi bildiğimden beri kiracıyım, 6 çocuğum var. Çıkarsa çokça bahtiyar olacağım.” diye konuştu.

Hulusi Karcı bile hane sahibi olmayı istediğini belirterek, projenin hayırlı olmasını diledi.

Aziz Bayduz ise Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Dünya liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ediyorum. İnsanlar icar öder kabil aile sahibi olacak. İnşallah bana dahi menfaat.” ifadesini kullandı.Share: