Gaziosmanpaşa’da çifte cinayetin zanlısı yakalandı

Gaziosmanpaşa’da sakat eşi Sevtap Akbacı’yı ve henüz sonradan kuzeni Sinan Özfıdan’ı evinde öldüren cani zanlısı Korkut G., görüngü haset kullandığı ruhsatsız tabanca ile Gaziosmanpaşa’da yakalandı. Zanlı, emniyetteki ifadesinin peşi sıra Cinayet Kürsü Amirliği Ekipleri yoluyla mahkemeye atıf edildi.

Edinilen bilgiye bakarak Cuma Namazı günü saat 00.00 sıralarında Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Cephanelik Sokak üstünde mevrut çiftte cinayette Korkut G., ilk çarkıt eşi Sevtap Akbacı’yı öldürmüştü. Henüz sonra bir evde kâin kızı Ermiş G.,’yi silahla yaralayan meşkûk Korkut G., daha sonra o evden ayrılarak ayrımsız sokakta kâin kuzenin evine gitmişti. Burada Sinan Özfidan’ı silahla öldürerek görüngü yerinde kaçan kıyacı zanlısının yakalanması üzere İstanbul İl Itimat Müdürlüğü Cinayet Kesim Amirliği ekipleri marifetiyle emek başlatıldı.

Ekipler, yaptıkları incelemede kıyacı zanlısı Korkut G., Gaziosmanpaşa’da olduğunu belirleme etti. Yapılan operasyonda meşkûk Korkut G., cinayette kullandığı ruhsatsız tabanca ile alay malay kaldığı adreste yakalandı. İstanbul İl Inanma Müdürlüğü Kıya Bölüm Amirliğine atıf edilen çirkin Korkut G., burada yapılan işlemlerin arkası sıra adli makamlara gönderme edildi. – İSTANBUL

Share: