Giresun’un faziletkâr kesimlerinde karla mücadele başladı

Giresun’un faziletkâr kesimlerinde karla uğraş başladı

GİRESUN – Giresun’un ağır sıklet kesimlerinde enerjik olan üzücü yağmur, faziletkâr kesimlerde kar yağışına dönüştü.

Yağan kar ile gelişigüzel Giresun’un faziletli kesimlerinde kapanan yollarda İl Özel İdaresi tarafından karla savaşım çalışması başladı.

Meteoroloji aracılığıyla yapılan sevimsiz ve kar yağışlı çekicilik uyarısının arkası sıra Doğu Karadeniz’in efdal kesimleri beyaza büründü. Şarki Karadeniz’in faziletkâr kesimlerinde güzeşte geceden itibaren kar yağışı etkin olurken, Giresun’un faziletli kesimleri de kar yağışının etkisi altında kaldı. Kar yağışı zımnında ulaşıma kapanan Camili, Erimez, Kulakkaya güzergahında Giresun İl Özel İdaresi El Erişim Hizmetleri ekipleri say başlattı.

Karla mücadeleye hazırlık yapıldığı tamlanan Giresun İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada,”Giresun İl Özel İdaresi Posta Erişim Hizmetleri ekipleri karla savaşım için tüm hazırlıklarını tamamladı. Önceki yıllarda olduğu kadar bu yılda karla mücadelede vatandaşların her olumsuzluk yaşamaması üzere hazırlıklarımız tamamdır. Karla uğraş dahilinde İl Hususi İdaresi 2023 yılı karla savaşım amacıyla yeterince sodyum klorür alımı yaptı. Alınan tuzların tıpkı miktarının gidiş geliş yoğunluğu göz uğrunda bulundurularak Kümbet bölgesinde kullanılmak için Dereli İlçe Özel İdaresine tasdik edildiği ve antrparantez Kulakkaya- Yavuzkemal bölgesinde birlikte yeterince tuz bulundurulmaktadır. Ayrıca el genelinde 25 sayı Pıck-up, 5 nüsha kar bıçaklı kamyon, 11 skor sargaç teker yükleyici, 27 sayı sınır kazıcı yükleyici, 29 skor greyder ile tahminî 150 personel karla mücadele üzere hazır vaziyettedir” denildi.

Share: