Gönüllüler çevre temizliğine dikkati dercetmek amacıyla çöp topladı

Siirt’te gönüllü çoluk çocuk, 18 Eylül Dünya Arılık Haset dolayısıyla çöp topladı.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Bilgisizlik Merkezi gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen yer yürüyüşü, Eskimemiş Mahalle Genç Ofis önünden başladı.

Aralarında çocukların birlikte bulunduğu grup, Ortaöğretim Caddesi’nden Budun Bahçesi’ne büyüklüğünde yürüyerek güzergah süresince yararsız topladı.

Bakir Mahalle Tüvana Ofisi Sorumlusu İdris Fecir, toplumda farkındalık ihdas etmek için düzenlenen etkinliğin alçak rabıt gördüğünü belirtti.

Etkinliğe destek verenlere teşekkür fail Tan, şöyle konuştu:

“Etkinliğe herhangi bir yaştan fahri katıldı. Millet Bahçesi’ne kadar serencam bulan etkinlikte çevrenin temizlenmesi, doğaya sunulan zararların önlenmesini amaçlıyoruz. Doğanın tükenmemesi, yavru ve gençlerimize dolgunca aynı acun bırakmak üzere toplumun çevreye alın duyar olmasını bekliyoruz.”

Öğrencilerden Alem Lüp Felek bile etkinlik kapsamında kasaba temizliği yaptığını belirterek “Sokaktaki çöpleri topladık. Etkinlik çok güzeldi. Hele plastik şişelerin doğaya verdiği zararı bildiğimiz amacıyla halkın dikkatini buna yok etmek istiyoruz. Lütfen doğayı koruyalım.” dedi.

Hayriye Hanım Balaban de yer yürüyüşünün çok dörtköşe olduğunu, belde temizliği yaparak topluma mülahaza verdiklerini söyledi.

Etkinliğe arkadaşlarıyla birlikte katılan Gamze İnan ise doğaya karşı herkesin duyar olmasını istedi.Share: