Gülsüm’ü öldüren eşine ağırlaştırılmış müebbet ve 21 yıl cezaevi istemi

ANKARA’de, boşanma aşamasındaki eşi Gülsüm Kuyar’ı (29) temizlik görevlisi olarak çalıştığı okulda bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla mevkuf yargılanan Mehmet Kuyar (33) karşı müddeiumumi, mütalaasını açıkladı. Kuyar için ağırlaştırılmış müebbet ve 21 yıla büyüklüğünde dam cezası kâm edildi.

Kentte 21 Şubat’ta meydana gelen olayda Mehmet Kuyar, elem geçimsizlik dolayısıyla boşanma aşamasında olduğu 12 yıllık eşi, 2 çocuğunun annesi Gülsüm Kuyar’ın çalıştığı Sincan ilçesindeki Şehit Gökhan Tevazulu Ortaokulu’na gitti. Karşı uzaklaştırma kararı kâin Kuyar, okulda tartıştığı eşini 9 bıçak darbesiyle öldürdü. Kaçan Mehmet Kuyar, 7 dolaşma sonradan polis tarafından yakalanıp, mahkemece tutuklandı. Mehmet Kuyar karşı ‘eşi bilerek öldürme’, öldürdükten sonra eşinin cep telefonu ve banka kartını alarak harcama yaptığı amacıyla ‘hırsızlık’ ve ‘banka ve yüreklilik kartlarının kötüye kullanılması’ suçlarından sav açıldı.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI Ankara Mağrip 3’üncü Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya tutuklu maznun Mehmet Kuyar, Gülsüm Kuyar’ın annesi Fatma Enerjik, babası Hüseyin Acara ile canip avukatları katıldı. Duruşmayı CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ve çokça sayıda yaşama birlikte strateji etti. Müddeiumumi, mütalaasında; sanık Mehmet Kuyar’ın, metrukiyet aşamasındaki eşi Gülsüm Kuyar’ın telefonunu ve güven kartını yağmaladığı, adli tababet raporuna göre 7’si bayıltıcı nitelikte hezen bölgesine 9 bıçak darbesi vurarak eşini öldürdüğünü ve aldığı itimat kartıyla tıpkısı aktarılma masraf yaptığının görüldüğünü belirtti. Savcı, sanığın ‘eşe cebin bile bile öldürme’, ‘yağma’, ‘banka ve cesaret kartının sellemehüsselam kullanılması nedeniyle üstünlük sağlama’ suçlarını işlediğinin sabit olduğunu belirterek, ağırlaştırılmış müebbet ve 21 yıla kadar mahpushane ile cezalandırılmasını irade etti.Gülsüm Kuyar’ın annesi Fatma Acara dahi “Adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Benim güler yüzlü kızımı caniyane öldürdü. Arz kilolu cezayı almasını istiyorum” dedi. Baba Hüseyin Enerjik ise “Benim bir tane çocuğum vardı. Onu üstelik bu, elimden aldı. Arz ağır sıklet şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.?Murafaa heyeti, sanık avukatına mütalaaya karşı defans yapması üzere süre vererek duruşmayı erteledi.

Share: