Gümüşhane’de köyden gelen dallar ilk defa havuzla tanıştı

Gümüşhane’birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yoluyla açılan yüzme kurslarında köyden mevrut kollar hayatlarında ilk kez girdikleri havuzda yüzmeyi öğreniyorlar.

Kentte Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ çerçevesinde hesaplı çalışmalar parçalanmamış hızıyla sürüyor. Proje kapsamında Gümüşhane’nin Torul ilçesine sınırlanmış Altınpınar köyünden şehir merkezinde mevcut Nısıf Olimpik Yüzme Havuzuna mevrut 25 yavru hayatlarından ilk kez havuzla tanıştı. Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda cankurtaranların gözetimi altında tınlamalı mesafelik nâkil ayrıntılar antrparantez Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde vazifeli yüzme antrenörlerinden yetişek alarak yüzmeyi öğreniyor. Hayatlarında ilk defa havuzla tanışan çocukların mutlulukları ise yüzlerinden okunuyor.

“Çocuklarımız çokça bahtiyar oldular”

Çocukları ilçelerden ve köylerden yüzme sporu ile takdim etmek üzere çalışmalarının sürdüğünü belirten Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Spor Eğitim Bilimi Uzmanı Osman Yılmazer, “Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğümüz yerine yaz aylarını çocuklarımız daha düzenli geçirsinler ve yüzme öğrensinler diye niteleyerek çocuklarımızı format ve ilçelerimizden antrparantez köylerden buraya taşıyoruz ve yüzme öğreniyorlar. Çocuklarımız haddinden fazla bahtiyar. Çocuklarımız burada yüzme sporu ve havuzla ilk kez karşılaşıyor onlar adına çokça mutluyuz. İnşallah Gümüşhane’üstelik yüzme bilmeyen kalmayacak” diye niteleyerek konuştu.

“Çok sevdim umarım bire bir elan geliriz”

Havuza ilk kez geldiğini ve haddinden fazla sevdiğini belirten Muhammet Tarık Balkır (13) ise “Havuza ilk kez geldim yüzme bilmiyordum amma buraya gele gele yüzmeyi öğreneceğim. Çok sevdim umarım tıpkı elan geliriz” derken, ayrımsız ayrıksı çocuk Macit Bilgiç (10) üstelik “Havuz çokça evire çevire, eğleniyoruz, yüzmeyi öğreniyoruz açıkçası çokça gani. Havuza ilk defa geldim, ayrımsız henüz akmak istiyorum” dedi. – GÜMÜŞHANEShare: