Her ihtiyaca göre telsiz

Motorola telsiz modelleri çoğunlukla 1990’larda ve 2000’lerde geliştirildi. Öncelikle analog ve dijital iki yönlü telsizler için kullanıldılar. Ancak akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla bu cihazların popülaritesi azaldı.

Motorola telsiz fiyatları rakiplerine göre çok daha düşük. Bunun nedeni, Motorola’nın telsiz üretim hatları için kendilerine sunulan en ileri teknolojiyi kullanmamasıdır. Buna rağmen 1930’lardan beri kaliteli telsizler üretiyorlar.

Motorola, dünyanın en eski ve en beğenilen telsiz üreticisidir. Motorola, Motorola PMR446 Telsizleri, Motorola DP4801 Telsizleri, Motorola VX261 Telsizleri ve daha fazlasını içeren, farklı profesyonel ve kişisel kullanım durumlarını kapsayan bir dizi telsiz üretmektedir.

Motorola, 1928 yılında Paul Galvin tarafından Galvin Manufacturing Corporation olarak kuruldu ve genel merkezi 1983’ten beri Illinois, Schaumburg’da bulunuyor. Ülkemizde tedarik ve dağıtımını ise Motorola telsiz Türkiye distribütörü Vizyon telsiz yapmaktadır.

Motorola, 1954’ten beri telsiz üretmektedir. Şirket, ulaşım, kamu güvenliği ve genel ticari pazarlar için telsiz ürünleri üretmekte ve satmaktadır.

Motorola’nın ilk telsiz Motorola Tek Yönlü Telsiz veya telsiz adı verildi. 300 megahertz (MHz) taşıyıcı frekansı kullandı ve yaklaşık bir mil menzile sahipti. 1959’da Motorola, beş millik menzile ve yeniden şarj edilmeden önce altı saatlik pil ömrüne sahip ilk taşınabilir el tipi cihazı piyasaya sürdü.

Şirketin portföyü, acil bir durumda polisi aramak için iki yönlü taşınabilir telsizler, kamu güvenliği kurumları için mobil iletişim sistemleri, demiryolu çalışanları için iki yönlü dijital cihazlar, sevk konsolları, otoparklarda veya otoyollarda acil durum çağrı kutularını içermektedir.

Ayrıca madencilik sektörü için özel olarak tasarlanmış, toz ve su hasarına dayanıklı el telsizlerinin yanı sıra bluetooth iletişim bağlantıları da dahil olmak üzere mevcut en son teknolojiyi üretmektedir.

Motorola telsizleri bugünlerde kasabanın konuşması. Günlük hayatın önemli bir parçası haline geldiler. Motorola cihazların birinde arkadaşlarınızla sohbet etmek, plajda biraz müzik dinlemek veya iş hakkında gevezelik etmek isteyin, Motorola cihazları bugün birçok insanın işini kolaylaştırdı.

Motorola telsiz modelleri farklı fiyat ve özelliklere sahiptir, böylece her zaman ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulabilirsiniz. Bu sadece tasarım ve görünüşle de ilgili değil; Motorola telsiz teknik özellikleri de bir modelden diğerine farklılık gösterir – ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi de karşılayabilmeleri gerekir.

Ne satın aldığınızı bilin

Bu bölüm, nihai kararınızı vermeden önce ne satın aldığınızı bilmeniz için çeşitli Motorola telsiz modellerine ve teknik özelliklerine daha yakından bakacaktır.

Motorola telsizleri bir tür kablosuz iki yönlü telsizdir. Kamyon şoförleri, acil servisler ve askeri personel için tasarlanmıştır. Motorola, çift yönlü iletişim çözümleri ile de sektör liderlerinden biridir. Motorola telsizlerinin fiyat, performans özellikleri ve telsiz teknik özelliklerine göre farklılık gösteren birçok farklı türü ve modeli vardır.

İlk model, internete erişemeyen ancak 50 mil veya daha fazla menzile sahip küçük, sağlam bir telsiz olan PMR446 idi. Yeni nesil – DM1400 – tek dokunuşlu anlık mesajlar ve entegre GPS bilgileri ile geldi. Boyut olarak daha küçük olmanın yanı sıra selefinden daha iyi pil ömrüne sahipti.

Share: