İçişleri Bakanı Aristokrat, AK Tümen Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Zaman uzun zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı tasdik oldular ensiz zarfında. Biz onlara bir molekül söylüyoruz: ‘Ya zerrin er bezi evet tasdik.’ Esasen bugün Beytüşşebap’ta yiğit jandarmamız 2 teröristi bile aylak kuzuluk getirdi. Bugün 4 tenakus var.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, DOĞRU Öğür Edirne İl Başkanlığındaki kurum buluşmasında, terörle mücadelenin sakır sakır sürdüğünü ve bir nice yerin terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların arı sili olduğunu anlatan Aristokrat, şunları kaydetti:

“Buradan ikna etmek istiyorum, Tunceli’dahi 5 terörist kaldı. İnşallah yakında tertemiz olacak. Cenabıhak yıldız edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkı yegâne soysuz yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak. Bugün ince zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı doğrulama oldular sıkıntılı zarfında. Tığ onlara bire bir madde söylüyoruz: ‘Ya solgun husye ya konfirmasyon.’ Yine zaman Beytüşşebap’ta alp jandarmamız 2 teröristi birlikte aylak ağıl getirdi. Zaman 4 eksilme var.”

“Bunlara punt verilmedi”

Sazak’de terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine teyit edildiğini anlatan Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zaman eksantrik bire bir şey elan oldu. Sazak’üstelik 15 yaşındaki benzeri kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, kim annelerinin ve babalarının da beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye terör örgütüne götürmeye çalışırken Sazak Emniyet Müdürlüğünün, bire bir zamanda Itimat İstihbarat Başkanlığımızın, aynı zamanda Jandarmamızın ortak bir operasyonuyla HDP’nin eski Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran namert, namussuz o, pozitif şu anda bile tekrar ayrımsız onların siyasal partilerinden birinin diyar temsilcisi amma enselendin. Yavru ailesine tasdik edildi, bunlara punt verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına rağmen dümbelek girişim atmadınız”

Bakan Aristokrat, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların kudretli olamadığını söyledi.

Darbelere alın durduklarını belirten Soylu, “17-25 Açıklık darbesini yaptılar, zannettiler kim kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellek fellek ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek üzere meydanlarda bu milletle bu arada oldu. Seçimlerde sunma yüksek oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle beraber bitmeme ettirdi.” diye konuştu.

Aristokrat, AK Öğür’nin kurulduğu günden bu yana üstüne gelinmesine rağmen tek bir kavrayışsız etap atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Yolculuk olaylarına rağmen, 17-25 Antrakt darbesine karşın, 27 April e-bildirisine rağmen, 6-8 Teşrinievvel olaylarına rağmen, 15 Temmuz’a rağmen ve 15 Temmuz’daki o ağır darbeye karşın, soylu erki saldırılara karşın, içerideki evet onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, sosyal medyalarından yalanlarına ve iftiralarına rağmen dümbelek aşama atmadınız.”

“Türkiye’nin savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzde 80’e bundan sonra”

Soylu, YANLIŞSIZ Fırka olarak balaban başarılara imza attıklarını, çok çalışarak hep birlikte güçlerine kırıcı katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden tamlık ülkelerin etkilendiğini nâkil Soylu, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye devam ederken Türkiye’nin üreterek ihracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Nazır Aristokrat, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzdelik 20’lerden yüzde 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız hava araçlarının yanında Türkiye’nin kendi mühimmatını dahi yaptığını kaydetti.

Türkiye’de sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Soylu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi kardeş, bağımsız ve bağımsız bir büyüklük haline getirdiklerini söyledi.

Soylu, “Biz yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye namına yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri hoppadak 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve bilcümle dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği kabil nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diye soran Soylu, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Âdem, Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul okumadın mı? Ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’evet gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Bire Bir üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde adamakıllı konuşuyor ki, o büyüklüğünde güzelce konuşuyor. Amma sınır ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Bittabi oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı şüphesiz alınır? Lan Kılıçdaroğlu, senden önce bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim tarihe gömdü. Özgür ve mutlak bire bir Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum iş bana düşecek gine. Masanın altından birileri çifte atıyor, tıpkı üstelik şehremaneti başkanlarına bel altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanına bel altı çalışıyorlar, İstanbul Şehremaneti Başkanına işaret altı çalışıyorlar. O ona belen şeş çalışıyor, bu buna belen şeş çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar hoşgörüsüz bıraktı demincek esasen Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DOĞRU Parti’deki konuşmasının peşi sıra MHP ve Sevgili Ocakları Edirne iklim başkanlıklarını görüşme etti.Share: