İçişleri Bakanı Soylu, partisinin Kırklareli İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”???????Gelecek nesillerimizin önüne hayatiyetli tıpkısı Türkiye, şişman ayrımsız Türkiye’yi, bütün riskleri alarak tasarruf etmek zorundayız” dedi.

YANLIŞSIZ Parti Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Soylu, YANLIŞSIZ Parti’nin Türkiye’ye büyük hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’bile büyük aksiyon başardınız herkese karşın, rastgele şeye rağmen başardınız. Türkiye’bile nazik bir devrim oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere karşın ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı bilcümle istikrarsızlıkların içerisine saplamak isteyenlere rağmen iri bire bir devrim yaptınız.” dedi.

Eski Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının ölüm cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Aristokrat, idamları gerçekleştirenlerin ati nesillere dahi endişe verme amacı güttüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam edenler, çabucak Menderes’i sallandırmak için idam cezası etmediler. Hepimize bire bir tasarı verdiler, ati nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Allah razı olsun 21. asrın baştan itibaren bu ülkede şişman devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Doğu Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta idraksiz kadem atmamakla, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına konfirmasyon olmamakla, 15 Orak Ayı darbesine meydanda ellerinizle beraber uğraş etmenizle birlikte zaman Maşrık Akdeniz’bile bugün Karadeniz’üstelik kendi anlayışını ortaya koyan benzeri taraftan enerji arayan, bire bir taraftan doğal gaz arayan, acun ‘sen hangi yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine karşın ben bağımsız milletvekili ve özgür ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı korumak benim sunu anne vazifemdir diye niteleyerek…”

2002 yılı başından itibaren DOĞRU Tümen ve zaman Topluluk İttifakı’yla beraber Türkiye’ye hürriyet ve hürriyet bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak seçkin şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri değme şeyi Cenabıhak’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle alay malay gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, herhangi bir 10 yılda tıpkı darbe yapıldığını ama Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

“Cılız aynı hisse senedi değildi. Bu ülkede insanları ‘başı berrak ve başı örtülü’ yerine ayırdılar ve ‘bunu ayrımsız daha bir araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize alın başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı imzasıyla, bu millete olan güvenciyle bu arada Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz hangi olacak?’ diyerek sorarlardı. Sarih ve net. Zira bu ülkede makine boşaltmak isteyenin feleğini ters çevirmişlerdi. Tayyare açmak isteyenin feleğini damarlı çevirmişlerdi. Sunmak isteyenin feleğini pahal çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten sınırlı tıpkı büyüklük haline ilam etmek isteyenler olduğunu tamlayan Soylu, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten sadık olacağız, Avrupa’ya göbekten ilişkin olacağız, onlar ne talimat verirlerse onu kelimesi kelimesine yerine getireceğiz aynı devlet modunda bizi görüyorlardı. Bugün velev ki büyükelçilerle masaya oturanlar gene aynısını görüyorlar. Amma bu organizasyon zaman Cumhur İttifakı balaban tıpkısı inançla bütün engelleri aşarak, şunu size anlatmak istiyorum, siz devrim gerçekleştirdiniz ve mazlum ve kıygın ülkelere birlikte milletlerin nasıl bükülme gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan bilahare 2014 seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 6-8 Ekim olaylarından sonraları doğrulama olsaydınız 7 Haziran’dahi, kasım seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 15 Orak Ayı’dan bilahare tasdik olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e büyüklüğünde yıldırı koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu çok kesin söylüyorum. Hemen bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını üstelik hava alacaklardı ve konfirmasyon olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Tığ takkadak PKK’yı mağlup etmiyoruz, biz sadece FETÖ’yü yenmiş etmiyoruz, biz vakit kaybetmeden ekonomik saldırıları bize tetikleyenleri aşınmış etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen gene söylüyorum göbekten onlara sadık olmamızı isteyen Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Halk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları yıpranmamış onarıyoruz”

Misyonlarının eskimemiş başladığını tamlayan Aristokrat, “Geçmişin verdiği hasarları bakir onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye elan gani yerlere getireceğine belen fail Aristokrat “Demin hemen bulunduğumuz çağın ast yapısını yapmadık, aynı zamanda geçmişin açıklarını kapattık, benzeri zamanda 21. yüzyılın tamamının zir yapısını gerçekleştirdik. Şimdi yıpranmamış başlıyoruz, çapmak zamanı. Göreceksiniz DOĞRU Öğür ile Cumhur ittifakı ile MHP ile BBP ile anca benzeri yolculuk ortaya koyacağız ki elden ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi zir art edeceğiz ve insanlığa aynı ülkenin dünyaya nasıl hayır olduğunu bu arada göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün yemeden içmeden tıpkı seçme yılı olmadığını, Cumhuriyetin birinci asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Soylu, “Yani tığ cumhuriyetin hem bir numara asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize yukarıdan aşağıya inç sallayanları, bizi içi boş görenleri, epey görenleri amma ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Demin Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Teşrinievvel 2023’te bütün alay malay gidiyoruz” diyen Aristokrat, “29 Teşrinievvel 2023’te eskimemiş benzeri asrı tekrar bu nesille bu arada Tanrı’ın izniyle alay malay yakalayacağız. Ama bu asırda aynı geçmiş asırda yani şimdiki asırda yaşadıklarımızı ati nesillerimize bırakmamamız lazım. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız lazım. ve hep alay malay kaldırmamız lazım. Bu punt önümüzdedir, bu okazyon heba etmememiz geçişsiz. Onun amacıyla haddinden fazla hizmet etmek haddinden fazla hız yorumlamak ve çokça çabalamak gerekir.” diyerek konuştu.

Bakan Aristokrat, Türkiye’nin etrafındaki bütün coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan metin çok ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne hayat dolu aynı Türkiye, balaban ayrımsız Türkiye’yi, hep riskleri alarak tasarruf etmek zorundayız. Çok gitmek zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “çokça çalışılması” gerektiğini tabir fail Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde adım adım temas yere gireceğiz. adım adım herkese anlatacağız, yavaş yavaş bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı dün Türkiye’nin hangi hallere sokulması lazım geldiğine izin etmediğimizi üzeri eğmediğimiz, işaret bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Çeşit türlü zorluklarla karşılaştığımızı ama masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, gönül rahatlığı üzere devlet üzere seçimde 3 pare oy ahzetmek üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya devretme etmeye çalışanlara vesile tanımadığımızı, bu ülkenin özlük kaynakları ile beraber büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Millet İttifakı’na seçimlerde milletin karşılık vereceğini anlatım fail Soylu, “Benzeri taraftan FETÖ ile anlaşacaklar ayrımsız taraftan PKK ile anlaşacaklar, benzeri taraftan çizi ötesinde teskereye yarayışlı oyu verecekler, tıpkısı taraftan bu ülkenin hep aktöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara hangi dediyse hepsine tasdik olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Kavim bunların boyasını önümüzdeki seçimde ayrımsız şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek yağır görünecek.” diye niteleyerek konuştu.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine bile değinen Soylu, “Âdem Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilimci bulunmayan, güneş bilim adamı yok. Tıpkı dahi Sakaryalıların nezdinde söylüyor. Onlar biliyorlar gelişigüzel şeyin hangi olduğunu, kuşkusuz olduğunu. Tıpkısı da Türkiye Cumhuriyeti devletini dalavere etmeye bunlar bütün beraber müştehi oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize hizmet değil, ‘ne televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete hizmet üzerine benzeri savaş ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi üzerine aynı savaş ortaya koyuyorlar. Cenabıhak esirgesin Allah milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Tün – gün müteharrik, gelişigüzel saniyeyi bu mevki üzere, bu adamlık üzere, ‘acaba ne yapabilirim’ diye değerlendiren, seçkin kalem saldırıya ahşa geren ve hep bu saldırılarla birlikte bu saldırıları yenik etmeyi başaran, milletle bu arada olan tıpkısı Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın sunma dallı güllü lideri şu an.” diyen Soylu, Reisicumhur Erdoğan’ın milleti yanıltacak hiçbir adımı bugüne kadar atmadığını, emin ve dinç tıpkı reis olduğunu sözlerine ekledi.

Aristokrat, elan sonradan Sorun Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını görüşme etti.Share: