İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün komut kayran benzeri Türkiye namevcut. Ana muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan benzeri Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, YANLIŞSIZ Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, YANLIŞSIZ Fırka iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete bakım amacıyla sakır sakır çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a gelişigüzel antlaşma bindi veren millete teşekkür etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilgili kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler yoluyla martir edildiği günü, bugün gibi hatırladığını tamlayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler neymiş her an gelecekmiş kabilinden anlaşmazlık ve rahatsızlık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size kat veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz zaman benzeri bir tane terörist yok ve arı sili Allah’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin arz pres terörle savaşım coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’dahi Tanrı’a hamdolsun bire bir yegâne yıldırıcı yok, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çömçe-Madur, Tendürek Dağı’nın dahi çalma akman olduğunu dile getiren Soylu, “Esasen size bitirme veriyorum, Cenabıhak izin verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Tanrı’ın izniyle Cudi tertemiz olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede tıpkısı yegâne yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde son yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’de önceki yıllarda ekonomi, keyif ve erişim gibi bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Aristokrat, akıbet yıllarda zelzele, başat, cuşiş üzere çok sayıda facia meydana gelmesine rağmen bire bir bir tane insana ‘Nerede bu kerem?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı işlenmiş tıpkı Türkiye bırakacaklarını belirten Aristokrat, nesir edilen barajlardan spor tesislerine kadar türlü sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Aristokrat, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ elden kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ait ve dünyaya ait sözü olan aynı milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP Umumi Başkanı Azamet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin tıpkısı henüz sakat Türkiye haline düşmesine cevaz kırpmak için Cumhur İttifakı olarak nazik ayrımsız savaş ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, büyük ve hareketli bire bir Türkiye üzere, 21. yüzyıla nitelik vurabilmek üzere mefret bir mücadele verildiğini aktardı.

Aristokrat, “Zaman talimat alan tıpkı Türkiye yok. Asıl muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan aynı Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’dahi yegâne malım var, o üstelik FETÖ”

Vekil Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Eğer bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa elbette ki bu konudaki hassasiyetimiz sonuna kadar devam edecek, hiç kimseye bir punt vermeyeceğiz. Güya? Amerika’ya gidecekmişim bile iki posta beni ‘istenmeyen adam’ car etmiş Amerika. üst üste iki öğün. Sanki? Amerika’birlikte mallarım varmış dahi onlara da umum koyacakmış. Benim Amerika’bile biricik malım var, o da FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine meni eden Soylu, “Yalnız Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, elden Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi antlaşma tığ Bağdat’ı rahat ayla getirirsek, hangi ahit Şam’ı rahat ağıl getirirsek, hangi ahit Filistin’den Yemen’e büyüklüğünde hep coğrafyayı erinçli hale getirirsek aha o ahit bu Anadolu’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Biz buna inandık.” diye niteleyerek konuştu.

Soylu, Halk İttifakı’nın benzeri panel iktidarı tevcih etmek üzere kurulmadığına meni ederek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Topluluk İttifakı’nın tarifi Sarıklı Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Cumhur İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Halk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Hükümdar Hazretleri’ne kadar, Piri Reis’e büyüklüğünde. Topluluk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Halk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Kerem Bahçeli anca bire bir şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan artık, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı idare edecek balaban aynı mirası bırakıyorlar. Buna inancınız tüm olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’birlikte, Avrupa’de aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Rum coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten bilahare Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik balaban tıpkı nitelik vuracak. Bizi seçkin yerden bekliyorlar, benzeri kardeşiniz adına söylüyorum, bize gelişigüzel yerden yakarış ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’da Cumhur İttifakı’nın yapacağı çokça hareket olduğunu anlatan Soylu, “Bu iri milletin, asil milletin yapacağı çokça gelişim var. Bu ülkede DOĞRU Tümen’nin yapacağı çok hareket var. Türkiye’nin dünyada yapacağı haddinden fazla hareket var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı haddinden fazla aksiyon var. Tanrı bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Icra Vekili Soylu, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Emniyet Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında de eskimemiş bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine bakım noktasında itimat mensuplarının gayretlerine ulama sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Aristokrat, “Buradaki ve Türkiye’deki tam polis arkadaşlarımı Allah himaye etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Bugün Türkiye’üstelik, ülkemin her tarafında asayiş açısından da erinç açısından üstelik cüret açısından dahi şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız dideban oluşuk durumda ama bu mesleğin en şişman zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler kolaylıkla tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı azaltmak lazım.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Çocuk Gidiş Geliş Eğitim Parkı’nı musahabe etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Il binasının de açılışını gerçekleştirdi.

Share: