İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bahçesaray’da vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Kılıçdaroğlu Sakarya’ya gidiyor ‘Sakarya Meydan Muharebesi burada yapıldı’ diyor. İlahi Yarabbi. Allah us eksikliği vermesin kimseye. Tıpkı üstelik Reisicumhur adayı olmaya arzulu. Sen memleketin tarihinden, yerlerinden bihabersin evet.” dedi.

Van’daki programları kapsamında Bahçesaray ilçesine sabık Vekil Aristokrat, esnafı müzakere etti, ellerinde Türk bayrağıyla yanına mevrut vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

İlçe merkezindeki Belediye Parkı’nda vatandaşlara seslenme fail Aristokrat, Bahçesaray’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Dünyanın yumruk aynı dönemden geçtiğini, Türkiye’nin çevresindeki coğrafyada sıkıntıların olduğunu aktaran Aristokrat, şunları kaydetti:

“Biz birlerine fırsat tanımadık. Başka yerlerde bu fırsatı yakaladılar. Ukrayna’yı kımıldatma ettiler, savaşa soktular. Deminden hangi ahit bitecek diyerek sistem bu sorunun ve endişenin içinde. Suriye ve Irak birlikte tıpkısı. Amerika, Afganistan’a girdiği andan itibaren coğrafyayı ağdalanmış kuzuluk bildirmek için elinden geleni ardına koymadı. Libya, Lübnan, Filistin, Yemen, Balkanlar, Orta Şark, Ilımlı Asya… Tüm Mutekit coğrafyasını karmaşıklaştırmak istediler. Türkiye büyümesin, zenginleşmesin, yarınına bakmasın, zat insanına, gencine, etrafındaki coğrafyaya, dünyaya düş vermesin istediler. Hangi devir kafamızı yukarı kısaltmak istesek kafamıza vurdular. Ayrımsız yıldırı meselesi çıkardılar. Türk, Kürt, Alevi, Sünni dediler, bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. İstediler ki üretmeyelim, çocuklarımız üniversitelere bayındır gitmesin. İstediler ki kişi savunmamızı kendimiz yapamayalım, altyapımız, şehir hastanelerimiz olmasın. Bir Vakitler yaşananları hepimiz biliyoruz.”

Önceden adam adam fabrikaların ayrımsız günde kapandığını, gecelik yüzde 8 bin faizlerin verildiğini, insanların emekli maaşının verilip verilmeyeceği üzerine bulut yaşadığını anlatan Soylu, ülkenin Amerika’dan, Avrupa’dan gelen ayrımsız IMF komiserine az daha doğrulama olduğunu belirtti.

Terörün enerjilerini, yapabileceklerini zir ense etmeye yettiğini anlatım eden Soylu, şöyle devam etti:

“Amerika top kabilinden bu coğrafyada herkesle oynamaya çalıştı. ‘Ben büyüğüm, siz bana bağımlı olacaksınız. Siz kimsiniz? Siz ne işe yararsınız? Dönem geldi başbakanınızı idam ettirdim, hükümetlerinizi devirdim, gazeteleriniz üzerinden siyasilerinize sizin sevdiğiniz adamlara hakaret ettirdim’ dedi. Sonradan Tayyip Erdoğan diye bir koca daha çok. Türkiye’nin geçmişte yaşadıklarını, hangi taraflarının onarılabileceğini gördükten sonra takkadak düz yazı ve mamure etmedi. Bizim eksiklerimizi iptal etmeye çalışanlara ‘siz yapamazsınız ve daha çok size izin etmeyeceğim’ dedi.”

“Darbeyi planlayanı özlük ülkesinde muhafaza ediyor”

Vatandaşların oyu, sandıktaki tercihinin, cümle anlayışı bulunmayan sayanlara tekmil 21 yıldır ibret verdiğini vurgulayan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zorluklarımız var mı? Tabiatıyla ki var. Bundan 6 sene önceki bu ülkede çarpış yapmaya çalıştılar. Darbenin sahibi ki? Darbenin sahibi olan devlet, darbeyi planlayan, tevhit edeni öz ülkesinde himaye ediyor. Bunu anlamıyor muyuz? Bunu nüfuz etmek için çok iri ordinaryüs, profesör olmaya falan gerek namevcut. Kime yanlışlık işletmişlerse, kime darbeyi yaptırmışlarsa onu orada muhafaza ediyorlar. Hangi istiyorlar bu ülkeden? Ne istiyorlar bu milletten? Bu milletin, Türk’ünün, Kürt’ünün kime aynı zararı ergin bugüne kadar? Türk-Kürt diyerek fitne, nifak sokmaya çalışacaklar. Alevi-Sünni diyecekler. Tayyip Erdoğan elden ülkeyi yönetim etmiyor. Bütün dünyaya, ülkeyle birilerinin oynamasına müsaade etmeyeceğini ortaya koyuyor. Tayyip Erdoğan’la Kılıçdaroğlu ortada fark var elbette. Kılıçdaroğlu Sakarya’ya gidiyor ‘Sakarya Meydan Muharebesi burada yapıldı’ diyor. İlahi Yarabbi. Tanrı us eksikliği vermesin kimseye. Benzeri da reisicumhur adayı olmaya iştahlı. Sen memleketin tarihinden, yerlerinden bihabersin ya. Kağıthane’ye ‘Kağıttepe’ dedi. Bahçesaray desek acep hangi diyecek?”

Bu defa Avrupa ve Amerika’yı yakaladıklarını dile getiren Aristokrat, “Şaşkınlık içindeler. Pandemiden sonraları üretemiyorlar. Ukrayna-Rusya savaşından sonradan bu kış şüphesiz geçecek, acaba gaz, enerji yetişecek mi diye bulut içindeler. İlk el bunları böyle yakaladık. Bizim 21 yıldır dünyayı avucunun içi kabilinden bilen bire bir liderimiz var. Sakın farklı düşünmeyin. Bunların menfaati olmasaydı, kendileri gerçekleştirebilmiş olsaydı, Ukrayna ve Rusya’yla anlaşıp hububat koridorunu açabilselerdi, Tayyip Erdoğan’ın ayağına tıpış tıpış gelmezlerdi. Şayet 15 Temmuz’u, 17-25 Açıklık darbesini, Gezi olaylarını başarabilselerdi gelmezlerdi. Bu budun büyükelçilerle masa kuranın dahi FETÖ’nün, PKK terör örgütünün oyuncağı olanın da farkında.” ifadelerini kullandı.

Van’bile geceleyin geç saatlere büyüklüğünde hareketliliğin devan ettiğini vurgulayan Aristokrat “Gecenin tıpkısı yarısında buradayız. Gecenin saat on ikisine birine büyüklüğünde Van bayram zarfında. Diyarbakır, Mardin, Şırnak ve Cizre bayram içinde amma bize bu yetmez. Tığ balaban, kıvrak, akva, inançlı bir milletiz. Biz Suriye’yi, Irak’ı ne ahit böyle yaparsak fakat o ant rahat oluruz.” dedi.

Programa, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, YANLIŞSIZ Fırka Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Komutan Vekili İhsan Emre Okumuş, Van İl Jandarma Komutanı Liva Hüseyin Bekmez, Van Inanma Müdürü Atanur Vazıh, Reisicumhur Başdanışmanı Gülşen Orhan, DOĞRU Öğür Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu birlikte katıldı.Share: