İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Osmanlı’yı kötüleyen Bronz Soyer’e kaba reaksiyon: Onlar bu konuda cahiliyet içerisindedir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’in Dargeçit ilçesindeki Hürriyet Parkı’nda DÜRÜST Öğür Cahillik Kolları’nın düzenlediği etkinlikte konuştu.

“HEP MİLLETİ ATEŞE ATTILAR”

Aristokrat’nun hedefinde İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümünde İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’in “100 sene önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, dalalet ve başkaca al içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği tek düşünmediler. Saraylarındaki saltanatı korumak amacıyla bilcümle tıpkı milleti ateşe attılar” sözleri vardı.

“ONLAR KABAKLIK İÇERİSİNDE”

Aristokrat’dan cevap gecikmedi. Bronz Soyer’in sözlerine karşılık şu şekilde bedel verdi. “Siz İzmir Büyükşehir Belediye Reisi’nın söylediklerine bakmayın. Onlar bu konuda bilisizlik içerisindedir. Osmanlı ile zat geçmişimizi ihanetle suçlayan anlayışı tabiatıyla kimsenin akseptans etmesi benzer değil, akla yatkın birlikte değil. O bir cehalettir, birlik kutuplaştırma ve kamplaştırmadır. O geçmişine, soyuna, sopuna iftira etmektir. Elbette kınanacak tıpkı hadisedir, ve tığ bunu kınıyoruz. Fire saraka sahibine haizdir bu büyüklüğünde cılız.”Share: