Icra Vekili Süleyman Soylu mızrap satıcılarına yönelik talimatını yineledi: Bulduğunuz an ayaklarını kırın

YANLIŞSIZ Tümen Kütahya Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’nda mütekellim Vekil Soylu, uyuşturucuyla mücadeleden katiyen taviz verilmeyeceğini kaydetti. Bakan Aristokrat, güvenlik güçlerine laf üzerine benzeri talimat verdi.

“BU AMERİKA’NIN VE AVRUPA’NIN BİR OPERASYONUDUR”

“Eroin satıcılarının ayaklarını kırın” diyen Aristokrat, “15 Orak Ayı öncesi Türkiye’de hapishanelerde 35 bin esrar satıcısı vardı. Yargıyla, itimat güçlerimizle, bitirmiş güçlerimizle şu anda hangi kadardır? 116 bin kişiyi karın tıktık. Buradan söylüyorum. Okulların önünde metal satılmasına izin etmiyoruz, etmeyeceğiz. Türkiye’nin hiçbir noktasında eroin satılmasına müsaade etmeyeceğiz. Gine söylüyorum, emniyet güçlerimize yine istek veriyorum. Metal satıcısını bulduğunuz dakika ayaklarını kırın, ayaklarını hatır, ayaklarını kırın. Bizim karı yapımızı, gençlerimizi, geleceğimizi otalamak istiyor. Bu, kendinden Amerika’nın ve Avrupa’nın benzeri operasyonudur. Onlar kişi gençlerini zehirliyor ve uyuşturuyorlar. Tığ buna müsaade edemeyiz” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA BAŞÖRTÜSÜ TEPKİSİ

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu üstelik eleştiren Bakan Aristokrat, “Kılıçdaroğlu, akşam yatmış, sabahleyin kalkmış diyor kim; ‘Başörtüsüyle ilgilendiren kanun getireceğim.’ Kılıçdaroğlu, senin fikrinin ve zikrinin ne olduğunu biliyoruz. Kimin aklına lamba karpuzu kabuğu örtmek istediğini, onu da biliyoruz. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımız söyledi. Şayet biraz yüreğin varsa Meclis’teki sayını getirirsin, Türkiye’deki Esas değişikliğinin altına imza atarsın, kartını görürüz ama o değme zamanki kabil çarkçı evet çark etmenin formülünü bulur. ‘Tamam bitti, oldu, olmadı, komisyona havale edelim, şöyle yapalım, hakeza edelim…’ Kılıçdaroğlu, zaman Kütahya’nın inancını görüyoruz. Sen ne büyüklüğünde kıvırırsan kıvır, sen ne kadar dolma söylersen söyle, sen hangi büyüklüğünde sömürme edersen et, 2023 seçimlerinde Topluluk İttifakı’yla bu arada biz Esas’yı değiştirecek gücü elde edeceğiz ve bu işi bitireceğiz” şeklinde konuştu.

Share: