Iğdır’da 7 sene geçmiş PKK’nın aşağılık saldırısında martir olan 13 polis anıldı

Iğdır’da 8 Eylül 2015’te Dilucu Eksen Kapısı’nda memur polis memurlarını haiz servis minibüsüne PKK’lı teröristlerce alarga kumandalı bombanın patlatılması sonucu martir düşen 13 polis güçleri, saldırının gerçekleştiği alanda dualarla anıldı.

Iğdır’ın Çatlak ilçesine ilişkin Hasanhan köyü düz 8 Ilkgüz 2015 tarihinde, Dilucu Karaca Uç Kapısı’nda vazifeli polis güçleri memurlarını haiz servis arabası ile bu araca dulda görevi özne Özel Harekat Bölüm Müdürlüğü’ne merbut iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce patlatılan bomba, 13 polis memurunun şehit olmasına kere açmıştı. Kalleş saldırının 7’incı yıl dönümünde şehit polisler için saldırının gerçekleştiği alanda ihtifal töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma programında Kur’an-ı Koçak tilaveti yapıldı, dualar edildi. Ardından olayın gerçekleştiği alana karanfil bırakıldı, şehitlerin hayrına helva dağıtıldı.

Törende bir istişare yapan Iğdır İl Güvenlik Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca, “Alp şehitlerimizi anarken kelle tacı edilecek olan ailelerine buradan Veca Dağı’nın eteklerinden selam ve hürmetlerimizi gönderiyorum” dedi.

Vali ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Açık Deniz Sarıibrahim, içte ve dışta her antlaşma hainlere alın savaş verildiğini söyleyerek, “Bu toprakların üzerinde ayağımızı bastığımız bu topraklar berenarı, başımızın üstünde bu büyüklük olduğu sürece Allah olduğu müddet içerisinde bu bayrağı burada lekelemek talip bize uymazlık yüklemek isteyen, bizi birbirimizden yapmak isteyen bize ağır tuzak kuran bizi bize antagonist kılmaya etkin bütün bitik odaklarına Türk devleti bin yıldır Anadolu coğrafyasında vasıtasıyla diliyle gereğini seçkin antlaşma yapmıştır. İçerde dışarıda hainlere cebin seçme zaman savaş verilmiştir. Bize bu gücü veren ilkin Cumhurbaşkanımıza muhterem bakanımıza bizimle bu arada giden hep düzenlilik güçlerimize bize duaları ile arkalama fail bütün Iğdır halkına, Türk milletine zevalsiz utanmak duyuyorum” dedi. – IĞDIR

Share: