Iğdır’da 7 sene önceki PKK’nın saldırısında şehit olan 13 polis anıldı

Iğdır’da 8 Eylül 2015’te Dilucu Çizi Kapısı’nda işyar polis güçleri memurlarını haiz midibüs ile siper görevi yapan aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce açıktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu şehit düşen 13 polis anıldı.

İl Inanma Müdürlüğünce, saldırının gerçekleştiği noktada düzenlenen törene, Vali ve Belediye Komutan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, Garnizon ve 5. Sınır Saraka Komutanı Albay Ramazan Sedat Esas, İl Cingöz Komutanı Miralay Nejdet Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, İl Itimat Müdürü Oğuzhan Yonca, çekicilik amirleri, polisler, askerler, martir yakınları, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın ardından öğrenciler eliyle şehitlerin arı geçmişinin anlatıldığı programda, Kur’an-ı Kerim okunup dua edildi.

Ilbay ve Belediye Başkan Vekili Sarıibrahim, burada yaptığı konuşmada, şehitlerin en oylumlu makama eriştiğini söyledi.

Türk devletinin mecmu düşman odaklarına karşı Anadolu coğrafyasında gereğini yaptığını tabir eden Sarıibrahim, şöyle konuştu:

“Heybetli Cenabıhak tanık olsun kim bu caygın saldırıyı bizlere yapan, bu acıyı bu millete yaşatan, bu saldırının içerisinde bulunan hep insanlara, devletimiz gerekeni yapacaktır. Bizler bu ruh ve düşüncelerle şehitlerimizi anıyoruz, ermiş emanetlerinin başımızın üzerinde bitmeyen yerleri olduğunu rapor ediyoruz. Bu ermiş vatan toprağının üstündeki millete beis yüklemek isteyen, birbirimize düşürmeye hain üzücü odaklarının hepsiyle hem ülkenin zarfında hem dışarıda gereğinden ziyadesiyle mücadele edilmektedir. Bize bu gücü ve kuvveti veren ilkin Sayın Cumhurbaşkanımıza, muhterem Bakanımıza, bizimle beraber yürüyen bilcümle güvenlik güçlerimize, bize dualarıyla bindi veren hep Iğdır halkına sonsuz saygılarımı sunuyorum.”

Yâd programı, katılımcıların saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bırakması ve şüheda için helva dağıtılmasının peşi sıra akıbet buldu.Share: