Iğdır’daki Sodyum Klorür Terapi Merkezi hafta sonu sargı görüyor

Iğdır’dahi kâin Tuz Terapi Merkezi’nde, hafta sonları ziyaretçi hareketliliği artıyor.

Tuzluca ilçesinde kâin Tuz Dağı’nın içindeki mağaralara yapılan Sodyum Klorür Sağaltım Merkezi, evcil ve yabancı turistlerin yol uğrağı noktası olmaya bitmeme ediyor.

Henüz bire bir yılını doldurmayan ve aranjman etapları devam eden mağaralar, açıldığı günden bugüne kadar 100 binin üstünde ziyaretçiyi çekti.

Özellikle hafta sonlarında Iğdır’ın beraberinde Kars, Veca, Erzurum, Van ve Ardahan kabil kasaba illerden ziyaretçilerin geldiği mağaralar, bölgenin genişlik okkalı turizm alanlarından biri kendisine ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçilerden Ahmet Özdemir, AA muhabirine, arkadaşlarının tavsiyesi konusunda geldiği mağarayı, anlatıldığından daha fena hâlde bulduğunu söyledi.

Dağın ortamında hakeza benzeri yapının bulunmasının şaşırtıcı olduğunu anlatan Özdemir, “Hayatımda görmem gereken tıpkı düzlük olduğunu buraya gelince anladım. Haddinden Fazla evire çevire aynı saha, herkese görmesini tavsiye mektubu ederim. Galerilerin oluşması, seçme içtima tuz olması, yürüdüğümüz yolun dahi tuzdan oluşması beni çok etkiledi, çokça beğendim. Arkadaşlarıma birlikte önereceğim, kategorik görülmesi müstelzim bir kayran.” dedi.

Share: