Iğdırlı yumruk oyuncusu Nasip, Avrupa şampiyonu tevessül etmek üzere edisyon sallıyor

Kader Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonu Iğdırlı Felek Ödün, bu yıl düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda kızıl madalyaya yetmek için günde koşa antrenman yapıyor.

Kick boksla başladığı spor hayatına yumruk oyunu ile bitmeme eden 16 yaşındaki Felek Edim, bu yıl temmuz ve ağustos aylarında Kırıkkale’birlikte yapılan Baht Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda 57 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Milli tarz altında İtalya’de yapılacak Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda zer madalyaya uzanmayı amaçlayan Ivaz, organizasyonda Türk bayrağını savurmak amacıyla sakil şekilde antrenmanlarını sürdürüyor.

“Bu tempomu tek düşürmek istemiyorum”

Tek zorluğun kendisine bariyer olmadığını ifade fail Karşılık, şöyle konuştu:

“Günde sabah ve öğleden sonra almak amacıyla koşa antrenman yapıyorum. Bu tempomu on paralık tenkis etmek istemiyorum. İnşallah ülkeme güzel derecelerle kazandıracağım. Özellik hanım arkadaşlarıma spor yapmalarını kaynak ediyorum. Zira hem kendilerini korumayı başarırlar hem dahi hayatlarında elde edecekleri başarılarla kimsenin eline bakmadan öz ayaklarının üstünde durmayı dahi öğrenirler. Iğdır’dahi, Türkiye’nin çatısı olan Veca Dağı’nın eteklerinde dinamik biri adına azimle muvaffakiyetli dereceler elde ederek, sporda zirvelerde olmayı hedefliyorum.”

Antrenör Tasavvur Kızılkuş dahi Şans’in yeteneğine dikkati çekerek, “İtalya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. 10 yaşından beri Felek’le çalışıyoruz. Çok yetenekli bire bir sportmen. Azimli tıpkısı şekilde çalışıyor, yolunun çokça yıldızlı olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Share: